Με πρωταγωνιστές τους Σταματή (σκόραρε το 10ο γκολ του) και Τσουκάνη (από τα πόδια του ξεκίνησε το 1-0 και πέτυχε με απίστευτο γκολ το 2-1) ο ΑΟ Χανιά πέτυχε σπουδαία νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας (2-1), στο Μάλεμε.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη έπαιξε ψυχωμένα και κατάφερε να φτάσει στην πολύτιμη νίκη που της δίνει μεγαλύτερη βαθμολογική άνεση για τη συνέχεια.

Στο 32’ ο Τσουκάνης σούταρε, ο Σταματής βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με σουτ από το ύψος του πέναλτι σκόραρε για το 1-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο (48’) οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με ασύλληπτο σουτ του Κρητικού.

Όμως στο 60’ ο Τσουκάνης με εκπληκτικό γκολ από εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών)-Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κοκκινάκης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Ντιατά (36’), Ζέρης (87’), Αφράτης (90’)

ΑΟ Χανιά (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Ζέρης, Ηρακλής (82’ λ.τρ. Αφράτης), Βασιλείου, Μηλιώτης (55’ Ντούμος), Φουρλάνος, Δρίζης, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (74’ Κοζάκης), Σταματής, Ρούνεϊ

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτη, Τζάνης, Κισκαμπάνης, Σμίλτος, Τσόπελας, Ντεμπελέ, Τσιλούλης (77′ Υφαντής), Κρητικός, Μπλέντι, Ντιατά (55’ Τζέκος), Ντάνκουα (66’ Βουκομάνοβιτς)