Αν και στάθηκε καλά απέναντι στον Παναιγιάλειο, που διαθέτει μία από τις πιο ισχυρές έδρες της κατηγορίας, ο Κισσαμικός δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα, δεχόμενος το γκολ της ήττας (1-0) στο 76’.

12’ Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιγκίρη από το ημικύκλιο της περιοχής ο Λαζαρίδης αποκρούει με γροθιές.
14’ Ωραία ανάπτυξη των παικτών του Κισσαμικού, με τον Σελινιωτάκη να βρίσκει τον Νικόλτση, που βγάζει τη σέντρα, ο Μάντζης κάνει το σουτ στην κίνηση για να βάλει το πόδι του και να ανακόψει την πορεία της μπάλας προς το τέρμα ο Ρότα. Στη συνέχεια της φάσης ο Μπούζας σταμάτησε το σουτ του Γκούμα.
25’ Κάθετη πάσα του Κρητικού στην πλάτη της άμυνας για τον Τσιλιγκίρη, που πλασάρει για να μπλοκάρει την μπάλα ο Λαζαρίδης.
29’ Από λάθος στην άμυνα του Παναιγιάλειου ο Στογιάνοφ γίνεται κάτοχος της μπάλας αποφεύγει το μαρκάρισμα Στίκα-Ρότα αλλά το τελείωμά του δεν ιδανικό με το σουτ του να φεύγει εκτός εστίας.
38’ Σέντρα του Τσιλιγκίρη για τον Γκούφα που από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή στέλνει με σουτ την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την εστία του Λαζαρίδη.
42’ Από πλάγιο άουτ του Κουρέλλα ο Στογιάνοφ από πλάγια μέσα στην περιοχή σουτάρει με την μπάλα να φεύγει άουτ.
43’ Σέντρα του Γκούφα, σουτ του Τσιλιγκίρη μπλοκάρει σταθερά ο Λαζαρίδης.
50’ Σέντρα του Μάντζη σε καλό σημείο μέσα στην περιοχή ο Νικόλτσης προσπάθησε να αποφύγει έναν αντίπαλο αλλά γλίστρησε.
51’ Προσπάθεια του Γκούφα και επικίνδυνο γύρισμα μέσα στην περιοχή διώχνει σωτήρια ο Τσοντάκης.
57’ Κόρνερ από τον Τιάγκο Σίλβα, κεφαλιά του Σελινιωτάκη άουτ.
60’ Κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα έντονες διαμαρτυρίες του Μπουγαΐδη για κράτημα από τον Μωϋσίδη.
74’ Σέντρα του Σκαρτσίλα, σουτ του Τσιλιγκίρη και σπουδαία απόκρουση από τον Λαζαρίδη.
76’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τσιλιγκίρη κεφαλιά του Γκούφα, η μπάλα στα δίχτυα (1-0).
90’ Ο Ντέμο με κεφαλιά προς τα πίσω παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, το οποίο απέτρεψε διώχνοντας στη γραμμή ο Ρότα.

Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Πυργάκης (Κορινθίας)-Δόσκορης (Φθιώτιδας)
4ος διαιτητής: Ι. Κακριδής (Κορινθίας)

Κίτρινες κάρτες: Μπουγαΐδης (11’), Σελινιωτάκης (18’), Ρότα (55’), Κρητικός (67’), Καζναφέρης (80’), Μπουγαΐδης (90+2’ μετά την αλλαγή του)
Κόκκινες κάρτες: Μπουγαΐδης (90+2’)

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα, Μωϋσίδης, Στίκας, Ντέμο (90+2’ Ρέλλας), Καζναφέρης, Μπρους, Μπούζας (69’ Σκαρτσίλας), Γκούφας, Τσιλιγκίρης (80’ Τρίγκας), Κρητικός.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσοντάκης (86’ Βλάχος), Παντελάκης, Μπουγαΐδης (90+1’ Ενγκουέμ), Κουρέλλας, Γκούμας, Σελινιωτάκης, Τιάγκο Σίλβα, Νικόλτσης (68’ Μίλιτς), Μάντζης, Στογιάνοφ.