Παρά τις δυσκολίες που παρουσιάστηκαν με κάποιες συμμετοχές με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα "69α Βενιζέλεια στίβου", που διοργάνωσε στο Εθνικό Στάδιο Χανίων ο Α.Ο. Κύδων μαζί με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.

 Συνδιοργανωτές των αγώνων ήταν η Περιφέρεια Κρήτης-Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, ο Δήμος Χανίων και το ΕΑΚ Χανίων.

Με τη βοήθεια του ανέμου γρήγορη κούρσα έγινε στα 100μ., με τον Τριβυζά να σημειώνει χρόνο 10.24 (με άνεμο 2,7), ενώ ακολούθησε ο Νυφαντόπουλος με 10.31. Ο Τριβυζάς ήταν πρωταγωνιστής και στην κούρσα των 200μ., όπου σημείωσε μεγάλο ατομικό ρεκόρ με 20.58, "πιάνοντας" στην 8η θέση όλων των εποχών στην Ελλάδα τον Γιάννη Ναυπλιώτη.

Στο μήκος νέο ατομικό ρεκόρ σημείωσε ο Τάσος Γαλαζούλας με άλμα στα 7,90μ., επίδοση που πέτυχε στην έκτη του προσπάθεια. Πολύ κοντά στο όριο για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 βρέθηκε ο Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης, με άλμα στα 7,44.

Στα 200μ. γυναικών φετινό ρεκόρ έκανε η Γρηγορία Κεραμιδά με 23.34, ενώ φετινό ρεκόρ έκανε στον ακοντισμό ο Μπαντζάβαλης με βολή στα 81.74. Καλή εμφάνιση έκανε στο τριπλούν ο Τσιάμης με άλμα στα 16.67, δείχνοντας έτοιμος για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων του Λιλ.

Τα αποτελέσματα

    100Μ. ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ    2017    2016
Α΄ΣΕΙΡΑ : ΑΝΕΜΟΣ : +0.9                
1    Α7    107    ISR    DAYAN AVIV    1992    ISRAEL    10.80    0.9
2    Α5    105    GRE    ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ    1998    ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ    10.80    0.9
3    Α1    101    ISR    MALKA ASAF    1980    ISRAEL    10.92    0.9
4    Α2    102    CYP    ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ    1998    ΚΥΠΡΟΣ    10.94    0.9
5    Α3    103    ISR    OMRI HAROSH    1993    ISRAEL    11.00    0.9
6    Α8    108    GRE    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    1997    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    11.16    0.9
7    Α6    106    CYP    ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ    1999    ΚΥΠΡΟΣ    11.17    0.9
8    Α4    104    GRE    ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    1987    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    ΕΓΚ    
Β΄ΣΕΙΡΑ : ΑΝΕΜΟΣ : +2.7                
1    Β4    112    GRE    ΤΡΙΒΥΖΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    1987    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    10.24    2.7
2    Β5    113    GRE    ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    1990    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    10.31    2.7
3    Β3    111    ITA    RAGUNI  FEDERICO    1990    AC PALERMO    10.51    2.7
4    Β2    110    GRE    ΡΟΥΣΣΟΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ    1992    ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ    10.56    2.7
5    Β6    114    GRE    ΖΗΚΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ    1998    ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ    10.59    2.7
6    Β1    109    ISR    GAL ARAD    1999    ISRAEL    10.69    2.7
7    Β7    115    GRE    ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ  ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ    1994    ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ    10.71    2.7
8    Β8    116    CYP    ΜΙΧΑΗΛ  ΑΝΔΡΕΑΣ    1990    ΚΥΠΡΟΣ    11.21    2.7
Γ΄ΣΕΙΡΑ : ΑΝΕΜΟΣ : 1.3                
1    Γ4    120    CYP    ΑΝΤΩΝΙΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΟΣ    1990    ΚΥΠΡΟΣ    11.01    1.3
2    Γ5        ROU    ΣΤΕΦΑΝ ΦΛΟΡΙΑΝ    1999    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    11.09    1.3
3    Γ6    121    GRE    ΜΑΛΑΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ    1995    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    11.15    1.3
4    Γ3    119    GRE    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ  ΜΑΝΟΛΗΣ    1997    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    11.43    1.3
5    Γ7    122    GRE    ΚΛΑΔΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ    1995    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    11.46    1.3
6    Γ8    123    GRE    ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    2000    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    11.67    1.3
7    Γ2    118    GRE     ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ    1968    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    11.86    1.3
8    Γ1        GRE    ΣΟΥΧΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2001    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    12.08    1.3

100Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ        
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ    
ΑΝΕΜΟΣ +2.0            
1    1    188    GRE    ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ    1994    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    11.77
2    2    189    GRE    ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ    1995    ΓΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ    11.94
3    3    191    GRE    ΜΠΕΡΝ ΑΛΑΝΑ    1994    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    12.21
4    4    186    GRE    ΚΟΥΜΠΟΥΝΗ  ΜΑΡΙΑ    1991    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    12.25
5    5    185    CYP    ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΕΙΡΗΝΗ    1990    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    12.29
6    6    190    CYP    ΠΙΣΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ    1997    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΟ    12.31
7    7    187    CYP    ΣΚΕΝΤΕΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ    1996    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΠρ    12.40
8    8    192    GRE    ΚΑΡΥΤΙΝΟΥ  ΖΑΦΕΙΡΙΑ    1994    ΑΕΚ    12.54

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    6    217    SWE    MALIN MARMBRANDT    1985    Västerås FK (SWE)    6.29    1.5
2    7    218    GRE    ΓΡΑΒΑΛΟΥ  ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ    1991    AEK    6.26    1.8
3    2    214    FIN    SANNA NYGARD    1988    Vasa Idrottssällskap    5.89    2.3
5.68    1.0
4    4    210    GRE    ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ  ΣΟΦΙΑ    1985    ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ    5.87    2.0
5    3    215    GRE    ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ    1998    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ    5.52    1.1
6    5    216    GRE    ΣΑΡΛΑΝΗ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    1999    ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝ.    5.52    2.0
7    1    213    GRE    ΚΛΕΜΑΝ  ΕΜΙΛΥ    2001    Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    4.93    1.6

100Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
ΑΝΕΜΟΣ : +2.0                
1    4    210    GRE    ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ  ΣΟΦΙΑ    1985    ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ    13.69    2.0
2    3    209    GRE    ΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΛΚΗΣΤΙΣ    1994    ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ    13.85    2.0
3    6    212    GRE    ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ    1999    ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ    14.04    2.0
4    5    211    CYP    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ    1993    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΟ    14.25    2.0
5    2    208    GRE    ΦΡΑΤΖΗ  ΔΗΜΗΤΡΑ    1983    ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔ.    15.03    2.0
200 μ. ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
ΑΝΕΜΟΣ : +0.9                
1    6    112    GRE    ΤΡΙΒΥΖΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    1987    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    20.58    0.9
2    3    125    ISR    PERSIADO IMRI    1994    ISRAEL    21.10    0.9
3    5    111    ITA    RAGUNI  FEDERICO    1990    AC PALERMO    21.30    0.9
4    4    126    GRE    ΔΑΜΙΡΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ    1995    ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ    21.85    0.9
5    7    108    GRE    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    1997    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    22.14    0.9
6    8    124    ROU    FLORIAN  STEFAN    1999    ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ    22.17    0.9
7    2    268    GRE    AMPNTOYLA NIKOLAOS    2001    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    24.67    0.9
200Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
ΑΝΕΜΟΣ : -0.9                
1    5    190    GRE    ΚΕΡΑΜΙΔΑ  ΓΡΗΓΟΡΙΑ    1990    ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΔΡΟΜΕΑΣ    23.34    -0.9
2    6    189    GRE    ΠΟΛΙΤΗ  ΚΟΡΙΝΑ    1995    ΓΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ    24.52    -0.9
3    3    191    GRE    ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΑΓΙΑ-ΚΑΘΡΗΝ    2001    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    25.85    -0.9
4    7    273    GRE    ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ    1984    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    31.63    -0.9
4    188    GRE    ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ  ΡΑΦΑΕΛΑ    1994    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    ΔΜΤ    

400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
Α΄ΣΕΙΡΑ                
1    Α5    195    CYP    ΑΡΤΥΜΑΤΑ  ΕΛΕΝΗ    1986    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    52.48    
2    Α4    194    GRE    ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΑΝΝΑ    1990    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    53.15    
3    Α3    193    GRE    ΤΣΙΩΠΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΑ    1998    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    58.13    
4    Α2    192    GRE    ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ  ΙΩΑΝΝΑ    1997    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    58.86    
5    Α7    197    GRE    ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ    2000    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    63.09    
6    Α6    196    CYP    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ    1993    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΚ    ΔΜΤ    
Β΄ΣΕΙΡΑ                
1    Β2    198    GRE    ΨΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    2002    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    59.51    
2    Β4    200    GRE    ΦΡΑΓΚΕΔΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ    2000    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    60.34    
3    Β3    199    GRE    ΒΑΛΙΝΗ ΑΡΤΕΜΙΣ    1996    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    60.93    
4    Β7    203    GRE    ΜΙΛΙΤΣ ΙΒΑΝΑ    2001    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    62.85    
5    Β6    202    GRE    ΕΥΘΥΜΑΚΗ  ΧΡΥΣΑ    2001    Α.Ο ΚΥΔΩΝ    63.98    
6    Β5    201    GRE    ΜΕΤΑ  ΕΓΛΑΝΤΙΝΑ    2000    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    ΔΜΤ    
400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ                
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    Α5    195    CYP    ΑΡΤΥΜΑΤΑ  ΕΛΕΝΗ    1986    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    52.48    
2    Α4    194    GRE    ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΑΝΝΑ    1990    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    53.15    
3    Α3    193    GRE    ΤΣΙΩΠΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΑ    1998    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    58.13    
4    Α2    192    GRE    ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ  ΙΩΑΝΝΑ    1997    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    58.86    
5    Β2    198    GRE    ΨΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    2002    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    59.51    
6    Β4    200    GRE    ΦΡΑΓΚΕΔΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ    2000    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    60.34    
7    Β3    199    GRE    ΒΑΛΙΝΗ ΑΡΤΕΜΙΣ    1996    Α.Ο. ΚΥΔΩΝ    60.93    
8    Β7    203    GRE    ΜΙΛΙΤΣ ΙΒΑΝΑ    2001    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    62.85    
9    Α7    197    GRE    ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ    2000    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    63.09    
10    Β6    202    GRE    ΕΥΘΥΜΑΚΗ  ΧΡΥΣΑ    2001    Α.Ο ΚΥΔΩΝ    63.98    
11    Α6    196    CYP    ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ    1993    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΚ    ΔΜΤ    
12    Β5    201    GRE    ΜΕΤΑ  ΕΓΛΑΝΤΙΝΑ    2000    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    ΔΜΤ    


400Μ. ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
Α ΣΕΙΡΑ                
1    Α6    132    FRA    HANNE MAMODOU ELIMANE    1988    ΓΑΛΛΙΑ    47.23    
2    Α4    130    GRE    ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ    1996    ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ.    47.45    
3    Α3    129    GRE    ΜΙΧΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ    1996    ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ    48.32    
4    Α5    131    GRE    ΑΛΜΠΑΝΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ    1993    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    48.59    
5    Α2    128    GRE    ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ    1995    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    48.73    
6    Α7    133    GRE    ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ    1993    Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    50.31    
7    Α8    134    GRE    ΤΣΟΝΤΑΚΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ    1997    Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    51.52    
8    Α1    127    GRE    ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ  ΣΩΖΩΝ    2000    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    54.55    
Β΄ΣΕΙΡΑ                
1    Β3    137    GRE    ΤΖΙΡΑΚΗΣ  ΑΔΑΜ    2000    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    51.80    
2    Β5    139    ΑLB    ΤΖΕΛΙΛΑΪ  ΑΓΓΕΛΟΣ    2001    Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ    53.68    
3    Β4    138    GRE    ΨΥΧΟΥΛΑΣ  ΚΩΣΤΑΣ    2001    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    54.36    
4    Β7    141    GRE    ΛΕΣΙ   ΣΚΕΛΖΕΝ    2001    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    55.37    
5    Β8    142    GRE    ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΚΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ    2000    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    55.70    
6    Β6    140    GRE    ΒΟΛΤΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    2000    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    55.78    
7    Β2    136    GRE    ΑΔΙΚΗΜΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    2001    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    57.09    
8    Β9    143    GRE    ΓΙΑΧΑΪ  ΜΑΤΕΟ    2001    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    59.90    
400Μ. ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ                
1    Α6    132    FRA    HANNE MAMODOU ELIMANE    1988    ΓΑΛΛΙΑ    47.23    
2    Α4    130    GRE    ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ    1996    ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ.    47.45    
3    Α3    129    GRE    ΜΙΧΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ    1996    ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ    48.32    
4    Α5    131    GRE    ΑΛΜΠΑΝΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ    1993    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    48.59    
5    Α2    128    GRE    ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ    1995    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    48.73    
6    Α7    133    GRE    ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ    1993    Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    50.31    
7    Α8    134    GRE    ΤΣΟΝΤΑΚΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ    1997    Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    51.52    
8    Β3    137    GRE    ΤΖΙΡΑΚΗΣ  ΑΔΑΜ    2000    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    51.80    
9    Β5    139    ΑLB    ΤΖΕΛΙΛΑΪ  ΑΓΓΕΛΟΣ    2001    Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ    53.68    
10    Β4    138    GRE    ΨΥΧΟΥΛΑΣ  ΚΩΣΤΑΣ    2001    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    54.36    
11    Α1    127    GRE    ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ  ΣΩΖΩΝ    2000    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    54.55    
12    Β7    141    GRE    ΛΕΣΙ   ΣΚΕΛΖΕΝ    2001    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    55.37    
13    Β8    142    GRE    ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΚΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ    2000    Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ    55.70    
14    Β6    140    GRE    ΒΟΛΤΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    2000    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    55.78    
15    Β2    136    GRE    ΑΔΙΚΗΜΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    2001    ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    57.09    
16    Β9    143    GRE    ΓΙΑΧΑΪ  ΜΑΤΕΟ    2001    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ    59.90    
1500μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    1    204    GRE    ΚΟΥΤΛΗ  ΚΑΤΕΡΙΝΑ    1997    ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜ.    4.40.33    
2    2    205    CYP    ΠΕΤΡΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ    2000    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΠ    4.40.39    
3    4    207    GRE    ΚΟΤΣΑΧΕΙΛΗ ΙΣΑΒΕΛΛΑ    1997    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    4.44.16    
4    3    206    GRE    ΔΟΒΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ    1997    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    4.50.08    
3.000 ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1        146    GRE    ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ    1990    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ    8.23.65    
2        144    GRE    ΓΚΟΤΣΗΣ  ΝΙΚΟΣ    1994    ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ    8.28.17    
3        150    CRE    ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ    1993    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    8.37.72    
4        148    ΙΤΑ    CUNEO ADEME    1998    ΙΤΑΛΙΑ    8.44.86    
5        149    CYP    ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ    1990    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    8.54.61    
6        151    MAR    ΕΛ ΑΡΦΑΟΥΙ ΑΜΠΝΤΕΛΑΤΙΦ     1978    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    9.17.34    
7        154    GRE    ΠΑΡΑΓΙΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ    2001    ΟΚΑ  ΑΡΑΚΔΙ    10.05.00    
8        155    GRE    ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    2002    ΟΚΑ  ΑΡΑΚΔΙ    11.26.65    
9        156    GRE    ΚΑΖΙΑΛΕΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ    2002    ΟΚΑ  ΑΡΑΚΔΙ    10.59.40    
10        157    GRE    ΡΟΝΤΗΡΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    2001    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    10.11.41    
11        135    GRE    ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ    2001    ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ    10.51.36    
145    GRE    ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΑΓΓΕΛΟΣ    1997    ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ    ΕΓΚ    
147    CRE    ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ    1997    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ    ΔΜΤ    
152    GRE    ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ  ΜΙΛΤΟΣ    1967    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    ΔΜΤ    
153    GRE    ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΣ    1967    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    ΔΜΤ    
4Χ100Μ ΑΝΔΡΩΝ                
1    2        ΖΗΚΟΣ Κ.-ΡΟΥΣΣΟΣ Α.-ΤΡΙΒΥΖΑΣ Π.-ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.        ΕΛΛΑΣ    40.27    
2    6        Α.ΜΑΛΚΑ-ΑΒΙΒ Ν.-ΟΜΡΙ Χ.-ΠΕΡΣΙΑΝΤΟ Ι.        ΙΣΡΑΗΛ    40.55    
3    5        ΜΙΧΑΗΛ Α.-ΑΝΤΩΝΙΟΥ Κ.-ΙΩΑΝΝΟΥ Μ.-ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΥ Σ.        ΚΥΠΡΟΣ    42.50    
4    4        ΚΛΑΔΑΣ Ι.-ΜΑΛΑΜΟΣ Α.-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Ε.-ΣΟΥΦΛΑΚΗΣ Π.        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ      43.34    
5    7        ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Ι.-ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ Κ.-ΚΑΡΑΚΑΛΠΑΚΗΣ Α.-ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ Γ.        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ (U18)    45.45    
6    3        ΜΑΡΙΤΣ Λ.-ΜΠΕΝΑΚΗΣ Δ.-ΤΙΧΟΜΙΡΩΦ Μ.-ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ Γ.        ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ (U18)    45.93    

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    8    175    GRE    ΤΣΙΑΜΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ    1982    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    16.68    -0.2
2    7    174    CRE    ΜΠΟΦΤΣΗΣ  ΠΑΥΛΟΣ    1992    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    15.87    0.5
3    2    169    CRE    ΖΙΝΤΖΟΒΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ    1994    ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ    15.43    0.2
4    5    172    CRE    ΜΑΚΡΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    1993    ΠΑΟΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    15.37    1.0
5    3    170    SWE    EHRLIN  ERIK    1990    ΣΟΥΗΔΙΑ    15.24    1.0
6    6    173    CRE    ΤΣΙΩΚΟΣ ΝΙΚΟΣ    1993    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    15.12    0.9
7    1    168    CRE    ΣΑΡΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ    1995    ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.    15.06    2.5
14.60    -0.5
8    4    171    GRE    ΜΟΝΩΠΟΛΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ    1998    ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ    14.70    3.4
14.54    -1.3
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    9    184    GRE    ΜΠΑΝΤΖΑΒΑΛΗΣ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ    1994    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ    81.74    
2    8    183    POL    HUBERT CHMIELAK    1989    ΠΟΛΩΝΙΑ    78.07    
3    6    181    POL    CYPRIAN MRZYGLOD    1998    ΠΟΛΩΝΙΑ    74.97    
4    7    182    GRE    ΧΟΥΛΑΚΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ    1988    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    69.27    
5    4    179    GRE    ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ  ΑΡΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ    1998    ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ    65.96    
6    5    180    GRE    ΗΛΤΣΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ    1981    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ    65.80    
7    2    177    GRE    ΒΟΥΤΟΥΦΙΑΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ    1998    ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    64.32    
8    1    176    GRE    ΦΕΖΓΚΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ    1999    ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ    60.45    
9    3    178    GRE    ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    1998    ΦΓΣ ΣΠΑΡΤΗΣ    54.37    
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ            
Α/Α    ΣΕΙΡΑ    ΑΡΙΘ    ΧΩΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ    ΕΤ.  Γ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ        
1    10    167    GRE    ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ    1992    ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ    7.90    0.9
2    9    166    SWE    OTTERLING  ANDREAS    1986    ΣΟΥΗΔΙΑ    7.64    1.7
3    6    163    GRE    ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΣ    1994    ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.    7.50    2.0
4    5    162    GRE    ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ  ΑΝΤΩΝΗΣ    1997    ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.    7.48    1.3
5    4    161    CRE    ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    1999    ΚΕΚΡΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ    7.44    1.1
6    1    158    CYP    ΑΝΔΡΕΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    1996    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    7.34    1.5
7    8    165    GRE    ΤΣΑΚΩΝΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    1988    ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜ.    7.29    1.5
8    3    160    CYP    ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗΣ    1993    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΚ    7.18    1.3
9    7    164    GRE    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΘΑΝΑΣΗΣ    1997    ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ    6.99    3.0
6.92    -0.6
10    2    159    CYP    ΠΟΥΛΛΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    1995    ΚΥΠΡΟΣ / ΓΣΕ    6.97    1.2