Ο Κισσαμικός πήρε αυτό που ήθελε και με το 1-1 απέναντι στον Πανσερραϊκό ανανέωσε την παρουσία του στη Football League.

Η χανιώτικη ομάδα δέχτηκε γκολ στη μοναδική φάση που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 11’ με τον Κάκκο, αλλά έδειξε αντίδραση στη συνέχεια και αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες ισοφάρισε στο 46’ με τον Μίλιτς.

Στο 87’ είχε την ευκαιρία να πάρει και το ματς αλλά ο Στογιάνοφ την “κλώτσησε”. Τραυματίας αποχώρησε στο 93’ ο Παπατζίκος, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 10 παίκτες.

2’ Σέντρα-σουτ του Στογιάνοφ η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
11’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Παναγιωτίδη, σουτ του Κάκκο και 0-1.
20’ Πάσα του Τσερκέζου σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.
23’ Φάουλ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Μίλιτς άουτ.
27’ Σέντρα του Κουρέλλα κεφαλιά του Μίλιτς άουτ.
33’ Φάση διαρκείας και διπλή ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Κόρνερ του Μαρτίνεθ, ο Στογιάνοφ στοπάρει εξαιρετικά την μπάλα και με σουτ τη στέλνει στο δοκάρι, στην επαναφορά διώχνει ο Τσελεπίδης και ο  Ρίστιτς με γροθιά βρίσκει την μπάλα πριν καταλήξει κόρνερ, αυτή φτάνει στον Στογιάνοφ, που σουτάρει από κοντά αλλά ο Ρίστιτς αποκρούει.
35’ Σουτ του Μάντζη με γροθιές αποκρούει ο Ρίστιτς.
44’ Ωραία προσπάθεια και σουτ του Σελινιωτάκη η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενους και φεύγει λίγο έξω από την εστία.
46’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κουρέλλα ο Μίλιτς με πλασέ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
54’ Πάσα του Μαρτίνεθ, σουτ του Τσερκέζου μπλοκάρει ο Ρίστιτς.
75’ Κόρνερ του Κάκκο, ο Γιαλούσης προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά και ο Λαζαρίδης μπλόκαρε στη γραμμή
87’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Τιάγκο και Στογιάνοφ άλλαξαν ωραία δύο φορές την μπάλα αλλά ο τελευταίος από κοντά σούταρε δυνατά κι έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

Διαιτητής: Μουρτζάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Τρουλινός-Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κρασαγάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες: Ντοράγκι (47’), Mαρτίνεθ (75’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Γιαλούσης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ (75’ Γκούμας), Μάντζης (80’ Νικόλτσης), Μίλιτς (85’ Βλάχος), Στογιάνοφ.

Πανσερραϊκός (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ρίστιτς, Ντοράγκι (59’ Ταχμαζίδης), Φουσού, Παπατζίκος, Στέβιτς, Τσελεπίδης (46’ Γιαξής), Σιάκκας (68’ Κτιστόπουλος), Παναγιώτιδης, Τσιμίκας, Γκούρτσας, Κάκκο.