Δύο ανερχόμενοι αθλητές της χανιώτικης ποδηλασίας διακρίθηκαν και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Εφήβων-Νεανίδων-Παίδων-Κορασίδων, που διεξήχθη από την Παρασκευή 7 έως την Κυριακή 9 Ιουλίου στην Αττική.

Η Σοφία Λιοδάκη (φωτ. Νάσος Τριανταφύλλου) του Τάλω ΑΝΕΚ LINES αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας σε Αντοχή και Ατομική Χρονομέτρηση της κατηγορίας Κορασίδων και ο Μανώλης Ορφανουδάκης (φωτ.Πέτρος Γκότσης) του Κύδωνα πρωταθλητής Ελλάδας στα ίδια αγωνίσματα της κατηγορίας Εφήβων, αγωνιζόμενος με τη γαλλική Ναντ.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών από τα Χανιά:

Αγώνας Αντοχής:

Κορασίδες
1.Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 2:09:32
2.Εμμανουέλα Σταυρακάκη (Τάλως) 2:10:56
4.Χρυσή Σταυγιαννουδάκη (Τάλως) 2:11:20
16.Άννα-Γεωργία Μαρνελάκη (Κύδων) 2:21:43
18.Ιωάννα-Αιμιλία Χατζημανωλάκη (Κύδων) -1 στροφή

Νεανίδες
6.Ειρήνη Κουρμούλη (Τάλως) 2:14:42
7.Ουρανία Φραγκιουδάκη (Τάλως) 2:14:42

Παίδες
8.Κωνσταντίνος Λιβανός (Τάλως) 1:51:39
13.Ηλίας Πατεράκης (Τάλως) 1:51:49
20.Βασίλης Μαυριγιαννάκης (Τάλως) 1:52:08
21.Μιχάλης Κουκουράκης (Τάλως) 1:52:15
31.Χαράλαμπος Φραγκεδάκης (Κύδων) 1:56:39
38.Βλάσης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 1:58:53
69.Δημήτρης  Παπακωνσταντής (Τάλως) -2 στρ.

Έφηβοι
1.Μανώλης Ορφανουδάκης (Ναντ) 2:56:28
9.Νίκος Μπιτσάκης (Τάλως) 3:05:31
24.Στράτος Γιαννίκος (Κύδων) -4 στρ.
29.Πέτρος Καπενεκάκης (Τάλως) -6 στρ.
30.Μανώλης Σπανουδάκης (Τάλως) -6 στρ.
31.Μιχάλης Καστρινάκης (Τάλως) -6 στρ.
Δεν τερμάτισε ο Δημήτρης Κατσαούνης (Τάλως)

Αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης:

Κορασίδες
1.Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 0:20:20 (χρόνος εκκίνησης 0:22:00, τερματισμού 0:42:20)
6.Χρυσή Σταυγιαννουδάκη (Τάλως) 0:21:52
7.Εμμανουέλα Σταυρακάκη (Τάλως) 0:21:55
16.Άννα-Γεωργία Μαρνελάκη (Κύδων) 0:23:11
27.Ιωάννα-Αιμιλία Χατζημανωλάκη (Κύδων) 0:30:17

Νεανίδες
5.Ουρανία Φραγκιουδάκη (Τάλως) 0:21:36

Παίδες
5.Κωνσταντίνος Λιβανός (Τάλως) 0:17:33
12.Βασίλης Μαυριγιαννάκης (Τάλως) 0:18:19
16.Ηλίας Πατεράκης (Τάλως) 0:18:33
33.Χαράλαμπος Φραγκεδάκης (Κύδων) 0:19:10
45.Μιχάλης Κουκουράκης (Τάλως) 0:20:05
60.Βλάσης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 0:20:57
62.Δημήτρης Παπακωνσταντής (Τάλως) 0:21:29

Έφηβοι
1.Μανώλης Ορφανουδάκης (Ναντ) 0:32:49
5.Νίκος Μπιτσάκης (Τάλως) 0:35:03
20.Μιχάλης Καστρινάκης (Τάλως) 0:37:44
25.Στράτος Γιαννίκος (Κύδων) 0:38:39
31.Πέτρος Καπενεκάκης (Τάλως) 0:42:48
34.Μανώλης Σπανουδάκης (Τάλως) 0:44:06
35.Δημήτρης Κατσαούνης (Τάλως) 0:45:42