Η Παλαιόχωρα με επιβλητικό τρόπο επικράτησε της ομάδας του Ερασιτέχνη Πλατανιά (5-0), στην Κάντανο, κατακτώντας το πρώτο Σούπερ Καπ της ιστορίας της.

Σε έναν αγώνα γιορτή για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο των Χανίων η ομάδα που θα εκπροσωπήσει την ΕΠΣΧ στη Γ’ Εθνική φρόντισε από νωρίς να δείξει τις… διαθέσεις της. Στο 15′ ο Δρακάκης από “ασίστ” του Καζαντζίδη άνοιξε το σκορ, για να πετύχει ο δημιουργός του πρώτο γκολ το 2-0 στο 20′. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (40′) ο Δ. Μανουσάκης ανέβασε το σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν τα γκολ των Αθανασόπουλου (73′) και Ζαϊμίδη (86′) για το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης
4ος διαιτητής: Κασσελάκης

ΑΟ Πλατανιάς (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Λάμτσε, Μαρκουλάκης (60′ Σταυρουλάκης), Τσακμάκης, Ποζατζίδης (70′ Αναστασόπουλος), Μαθιουδάκης, Λέκα (46′ Ψαράκης), Σμυρλάκης, Γ. Αμαραντίδης (46′ Αντ. Αμαραντίδης).

Παλαιόχωρα (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης, Θεοδωράκης (53′ Ζαϊμίδης), Κουμπαρούλης, Σαμαράς, Μαζιώτης (74′ Τζαγκαράκης), Δ. Μανουσάκης (72′ Κουλούρης), Κορνελάτος, Αντ. Μανουσάκης (60′ Αθανασόπουλος), Κερμενίδης, Δρακάκης.