Στις πρώτες θέσεις του τουρνουά Ε3 που διεξήχθη στο Ηράκλειο βρέθηκαν οι αθλητές του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων.

Ο Χρήστος Κασαπάκης ήταν νικητής στην κατηγορία Α14 και ο Στέλιος Ζερβός στην κατηγορία Α12.

Η ενημέρωση του ΟΑΧ αναφέρει τα εξής:

Στις πρώτες θέσεις σε ένα ακόμη τουρνουά βρέθηκαν οι αθλητές του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων και ειδικότερα στο Ε3 που διεξήχθη στο Ηράκλειο.

Οι πιο σημαντικές διακρίσεις ανήκουν στον Χρήστο Κασαπάκη που στέφθηκε νικητής στην κατηγορία Αγόρια 14 ετών, αλλά και στο Στέλιο Ζερβό που πήρε επίσης την 1η θέση στα Α12. Πιο συγκεκριμένα, ο Κασαπάκης επιβλήθηκε στον τελικό του Στέλιου Γκαγκαουδάκη (Ηράκλειο Ο.Α.Α.) με 2-0 σετ (7-6, 6-0), ενώ ο Ζερβός κέρδισε τον Ευτύχη Βολτυράκη από τον Ο.Α. Σούδας με 2-0 σετ (6-2, 6-1).

Από εκεί και πέρα, τέσσερις ακόμη αθλητές του ΟΑΧ έφτασαν στον τελικό όπου και διεκδίκησαν την 1η θέση.

Στα αγόρια, ο Αγγελος Καραχάλιος, για την κατηγορία Α16, αγωνίστηκε απέναντι στον Βαγγέλη Μπόγρη (Ηράκλειο Ο.Α.Α.), χάνοντας με 2-0 σετ (6-3, 7-5), ενώ οι άλλες συμμετοχές σε τελικούς ήταν από κορίτσια.

Στα Κ12 η Καλλιόπη Καραπανταζή αγωνίστηκε απέναντι στη Χρυσή Νταμπακάκη (Ηράκλειο Ο.Α.Α.) από την οποία ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-0, 6-0), στα Κ14, κατηγορία στην οποία αγωνίστηκε για πρώτη φορά η Στελλίνα Μαρινάκη, έπαιξε απέναντι στην Μαρία Κοντολαιμάκη (ΑΟ Λατώ Αγίου Νικολάου), γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 σετ (6-1, 6-2) και, τέλος, στα Κ16, η συμμετοχή στον τελικό ήρθε από τη Μύριαμ Μιουμπή η οποία έπαιξε με αντίπαλο την Ελένη Κωστάκη (Ηράκλειο Ο.Α.Α.), χάνοντας με 2-1 σετ (0-6, 6-4, 6-3).

Ακόμα, την 3η θέση σφράγισαν για τον ΟΑΧ οι εξής αθλητές:

• Ο Μιχάλης Μαράκης στα Α12.

• Ο Αντώνης Ματσαμάκης στα Α16.

• Η Ελένη Σκουβάκη στα Κ14.

Από εκεί και πέρα, οι συμμετοχές για τον ΟΑΧ, ανά κατηγορία, είχαν ως εξής:

• Α12

Καϋμενάκης Αριστοτέλης – 16άδα

Φουντουλάκης Νικόλας – 16άδα

• Κ12

Κοκκινάκη Μάρνι – προημιτελικά

• Α14

Ματσαμάκης Λευτέρης – προημιτελικά

Κοκκινάκης Τζώρτζης – 16άδα

Πετράκης Στέλιος – 16άδα

Χαλακατεβάκης Απόστολος – 16άδα

• Κ14

Αλπάντη Αννα – προημιτελικά

• Α16

Κονταράκης Ανδρέας – προημιτελικά

Χαλακατεβάκης Λευτέρης – α’ γύρος

• Κ16

Βαρβεράκη Μαρία – προημιτελικά

Μπαλάσκα Βασιλική – προημιτελικά