Δείχνοντας εικόνα “κατάρρευσης” στο δεύτερο ημίχρονο το Ρέθυμνο Cretan Kings υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα του με το “βαρύ” 95-73 από το Λαύριο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο ημίχρονο να είναι 55-38. Σε μεγάλη μέρα για το Λαύριο ο Γκρέι με 25 πόντους και 6 τρίποντα, ενώ για το Ρέθυμνο “διασώθηκαν” οι Γιαννόπουλος (19π., 5τρ.) και Ρόμπερτσον (17π., 2τρ.).

Τα δεκάλεπτα: 23-22, 35-40, 51-70, 73-95.

Ρέθυμνο Cretan Kings (Νίκος Βετούλας): Ντάνιελς 8, Γκούντγουιν 9, Χριστοδούλου 8, Μούντι 1, Ρόμπερτσον 17(2), Μέντλοκ 10(2), Κώττας 1, Δραγάτης, Παναρετάκης, Θεοδωρίδης, Γιαννόπουλος 19(5), Ράιτ.

Λαύριο Megabolt (Χρήστος Σερέλης): Βεργίνης 4, Κακλαμανάκης 7, Μέιερ 5, Γκρέι 25(6), Ουίγκινς 8, Τζόνσον 14, Λεγκίκας 2, Κουζέλογλου 6(2), Νίξον 16(3), Μουρ 8(1).