Παρά την μεγάλη διαφορά δυναμικότητας, οι παίκτες του Γιώργου Πετράκη κοίταξαν στα μάτια τον Ολυμπιακό παίρνοντας ένα ιστορικό αποτέλεσμα και μένοντας στο 1-1 στα Περιβόλια.

Παρότι ο ΑΟΧ/Κισσαμικός παρατάχθηκε κόντρα στον Ολυμπιακό με αρκετούς δανεικούς από τον Ολυμπιακό, στάθηκε όρθιος απέναντι στους ερυθρόλευκους παίρνοντας ένα ιδιαίτερα τιμητικό αποτέλεσμα. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Τζούρτζεβιτς όμως ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αποστολίδη και έτσι η ομάδα των Χανίων αποχαιρετάει το κύπελλο έχοντας ψηλά το κεφάλι.

Οι φάσεις του αγώνα
3′ Ευκαιρία για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει άουτ.
8′ Από προσπάθεια του Τζούρτζεβιτς ο επερχόμενος Μπεν έκανε το σουτ και ο Παπαδόπουλος απέκρουσε.
9′ Από κόντρες σε σουτ των Τζούρτζεβιτς, Καρσελά ο Ανδρούτσος από κοντά πλασάρει άουτ.
13′ Ο Καρσελά μπαίνει στην περιοχή ο Μεγαρίτης διώχνει κι από κόντρα στον παίκτη του Ολυμπιακού η μπάλα
καταλήγει άουτ.
24′ Σουτ του Νικόλτση η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο και ο Καπίνο μπλόκαρε.
29′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπεν κεφαλιά του Ζιλε ο Τζούρτζεβιτς με πλασέ κάνει το 0-1.
31′ Πάσα του Νικόλταη σουτ του Αποστολίδη άουτ.
34′ Σέντρα του Φιγκέιρας κεφαλιά του Τζούρτζεβιτς στο δοκάρι.
38′ Ο Τόλι βρήκε χώρο για το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
52′ Σουτ του Τζούρτζεβιτς στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
54′ Σπουδαία ευκαιρία, φάουλ του Σερβιλάκη κεφαλιά του Παντελάκη η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.
68′ Σουτ του Ανδρούτσου άουτ.
68′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Βρεττού ο Αποστολίδης “πατάει” περιοχή και με σουτ σκοράρει (1-1).
75′ Σουτ του Μπεν απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
90+4′ Σουτ του Τζούρτζεβιτς στο δοκάρι.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου)-Αϊναλής (ΕΠΣ Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Τόλι (20’), Καρσελά (23’), Παντελάκης (64′), Τασιούλης (77′), Μάρτινς (77′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Σερβιλάκης, Γκίνη, Μεγαρίτης, Αποστολίδης, Βρεττός (84′ Μπατσάνιν), Χαλκιαδάκης (73′ Ντάγκρας), Νικόλτσης (61′ Τασιούλης).

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ένγκελς, Νικολάου, Λάμπρου (75′ Σισέ), Ζιλέ, Μάρτινς, Ανδρούτσος (79′ Μάριν), Καρσελά, Μπεν, Τζούρτζεβιτς.