Ο ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός στάθηκε εξαιρετικά και στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, αλλά ο Άρης με ένα γκολ του Μπαργκάν με φάουλ στο τέλος του ημιχρόνου έκανε το “6 στα 6” (1-0).

Δοκάρι με τον Ξύδα (67′) και ακυρωθέν γκολ με τον Μαρκοπουλιώτη (68′) που σηκώνει συζήτηση είχε η χανιώτικη ομάδα.

8′ Σέντρα του Μπούρμπου, σουτ στην κίνηση του Πασά μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
12′ Ο Ξύδας έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση και πάσαρε στον Λέο, που έκανε την προσποίηση στον Δεληζήση και σούταρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Καντιμοίρης.
17′ Σουτ του Μπούρμπου η μπάλα ψηλά άουτ.
24′ Σουτ του Παυλίδη άουτ.
24′ Ο Σάλιακας βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά έξω από την εστία.
30′ Ωραία προσπάθεια του Ξύδα και σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα καταλήγει άουτ.
31′ Σπουδαία προϋπόθεση για γκολ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Από μπαλιά του Σάλιακα και αδράνεια του Σόουζα ο Ξύδας έφυγε μόνος στην πλάτη της άμυνας αλλά ο αμυντικός του Άρη του έκλεισε το πεδίο και δεν τον άφησε να ολοκληρώσει την προσπάθειά του.
36′ Σουτ του Ντούνη ψηλά άουτ η μπάλα.
40′ Σουτ του Μπούρμπου λίγο έξω από την εστία η μπάλα.
41′ Σουτ του Μπαργκάν μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
45+1′ ΓΚΟΛ: Ο Μπαργκάν με εκτέλεση φάουλ παρά την εκτίναξη του Λαζαρίδη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
48′ Ο Παυλίδης “τραβάει” δύο παίκτες πάνω του και βγάζει στον Καπνίδη που μέσα στην περιοχή κάνει απανωτές προσποιήσεις και πλασάρει για να διώξει ο Λαζαρίδης.
49′ Ο Μπαργκάν μέσα από την περιοχή θα κάνει το σουτ και ο Λαζαρίδης ξανά αποκρούει.
57′ Από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Μπαργκάν, το σουτ του οποίου έφυγε αρκετά εξω από την εστία.
58′ Σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση. Ο Αρναούτογλου κέρδισε τις κόντρες και πάσαρε στον ξεμαρκάριστο Λεμονή που μέσα από την περιοχή με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.
64′ Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Καντιμοίρης.
67′ ΔΟΚΑΡΙ: Σέντρα του Αρναούτογλου, κεφαλιά του Λέο, σουτ την κίνηση του Ξύδα η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι και περνάει παράλληλα από τη γραμμή του τέρματος.
68′ Φάουλ του Σάλιακα ο Καντιμοίρης κάνει άστοχη έξοδο και ο Μαρκοπουλιώτης σκοράρει στη γραμμή με τον α’ βοηθό Τζιαμπάση να σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ.
73′ Σέντρα του Κάσου κεφαλιά του Πασά άουτ.
76′ Σε εκτέλεση φάουλ ο Τόλι συνεργάστηκε με τον Σάλιακα και έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.
86′ Ο Ξύδας συνεργάστηκε με τον Γκίνη και σούταρε μέσα από την περιοχή η μπάλα σταμάτησε σε σώματα.

Διαιτητής: Πανυτσίδης (ΕΠΣ Κοζάνης)
Βοηθοί: Τζιαμπάσης-Τζιουβάρας (ΕΠΣ Κοζάνης)

4ος διαιτητής: Καρατέρπος (ΕΠΣ Κοζάνης)

Κίτρινες κάρτες: Δεληζήσης (11′), Ζιούλης (26′), Αρναούτογλου (37′), Μουμίν (76′),

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Παυλίδης (68′ Κάσος), Ντούνης (46′ Καπνίδης), Μπαργκάν (81′ Μαραγκός), Πασάς.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Σάλιακας (77′ Αποστολίδης), Τόλι, Μαρκοπουλιώτης, Ζιούλης, Αρναούτογλου (87′ Νικόλτσης), Σελινιωτάκης (46′ λ.τρ. Βρεττός), Γκίνη, Λεμονής, Ξύδας, Λέο.