Εντυπωσιακός ο ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός στο… βροχερό Αίγιο πήρε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη με 4-0 απέναντι στον Παναιγιάλειο των αρκετών προβλημάτων.

Με τον Σάλιακα σε μεγάλα… κέφια οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4′ με τον Αποστολίδη για να κάνει το 0-2 στο 26′ ο Σάλιακας. Η συνέχεια δόθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον προωθημένο Παντελάκη να κάνει το 0-3 στο 55′ και τον Αποστολίδη να σημειώνει το δεύτερο γκολ του στο 57′ για το 0-4.

4′ ΓΚΟΛ: Από εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα ο Αποστολίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, απέφυγε τον Αθανασίου και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
6′ Σουτ του Καζναφέρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
8′ Κόρνερ του Σάλιακα, απομάκρυναν οι αμυνόμενοι, ο Αποστολίδης προσπάθησε να σκοράρει αλλά σχεδόν στη γραμμή απομάκρυνε ο Ρέλλας.
16′ Σουτ του Σάλιακα απέκρουσε ο Αθανασίου σε κόρνερ.
24′ Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα στον Αποστολίδη, που ετοιμάζεται να σουτάρει αλλά τον βγάζει εκτός φάσης ο Βλάχος.
25′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Χαλκιαδάκη μόνο απέναντι στον Αθανασίου να αδρανεί αρχικά και να δίνει την ευκαιρία στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να “καθαρίσει” τη φάση.
26′ ΓΚΟΛ: Ο Σάλιακας βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και με σουτ κάνει το 0-2.
31′ Φάουλ του Κοντοχρήστου απομάκρυνε από το “τείχος” παικτών ο Τόλι, σουτ του Ρέλλα μπλόκαρε εύκολα ο Λαζαρίδης.
50′ O Σταματής “γκρέμισε” τον Ζιούλη και μπήκε στην περιοχή γυρίζοντας την μπάλα παράλληλα, αλλά ο Παντελάκης έδιωξε.
54′ Φάουλ από μακρινή απόσταση του Σάλιακα, ο Αθανασίου δυσκολεύτηκε να αποκρούσει και ο Βλάχος έδιωξε σε κόρνερ προ του Χαλκιαδάκη.
55′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Αποστολίδη κεφαλιά του Παντελάκη και 0-3.
57′ ΓΚΟΛ: Λεό και Αποστολίδης φεύγουν στην κόντρα, ο πρώτος δεν πάει στην μπάλα και γίνεται κάτοχός της ο Αποστολίδης που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει ιδανικά για το 0-4.
59′ Σουτ του Μπρους στην πορεία της μπάλας προσπαθεί να πλασάρει ο Σμίλτος η μπάλα περνάει εκτός εστίας.
63′ Σουτ του Κοντοχρήστου άουτ.
71′ Μπαλιά του Μπρους σουτ του Σταματή άουτ.
75′ Γύρισμα του Σταματή ο Καζναφέρης έστειλε την μπάλα από κοντά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
78′ Σουτ του Μπρους μπλόκαρε ο Λαζαρίδης με διπλή προσπάθεια.
87′ Φάουλ του Κοντοχρήστου κεφαλιά του Σταματή άουτ.

Διαιτητής: Αδαμόπουλος (ΕΠΣ Ζακύνθου)
Βοηθοί: Κωνσταντίνου (ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας)-Καλαμπόκης (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)
4ος διαιτητής: Τάσης (ΕΠΣ Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Γαβριηλίδης (20′), Σελινιωτάκης (29′), Τόλι (45′), Σάλιακας (74′)

Παναιγιάλειος (Αλέξης Σπυρόπουλος): Αθανασίου, Ρέλλας (74′ Ντέμο), Σμίλτος, Κοντοχρήστος, Βλάχος, Γκούμας (46′ Κόκκορης), Καζναφέρης, Γκούφας (54′ Μπρους), Γαβριηλίδης, Σταματής, Σκαρτσίλας.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι (62′ Ξύδας), Παντελάκης, Ζιούλης, Σερβιλάκης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Αποστολίδης, Σάλιακας (85′ Μαρκοπουλιώτης), Χαλκιαδάκης, Λέο (71′ Νικόλτσης).