“Βόμβα” στην Καλαμαριά έριξε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός νικώντας με γκολ του Ξύδα στο 61′ τον Απόλλωνα Πόντου.

Η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για το νεανικό σύνολο του Γ. Πετράκη είναι γεγονός με το απίστευτο “διπλό” στην Καλαμαριά.

7′ Ο Συμελίδης σουτάρει και σύμφωνα με τον διαιτητή ο Λαζαρίδης βρίσκει την μπάλα και τη στέλνει κόρνερ.
18′ Σουτ του Συμελίδη, ο Λαζαρίδης έλεγχε την πορεία της μπάλας, που κατέληξε άουτ.
37′ Σουτ του Λιόνη μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
41′ Σέντρα του Γεωργιάδη σουτ του Μπρίτο μέσα από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.
41′ Σέντρα του Αμαραντίδη δυνατό σουτ του Καλογέρη η μπάλα σύμφωνα με τον διαιτητή βρήκε στον Γκίνη και κατέληξε εκτός εστίας (κόρνερ).
48′ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1! Ο Τόλι έβγαλε μπαλιά στον Λέο, που έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση και γύρισε την μπάλα στην περιοχή στον επερχόμενο Ξύδα, που έκανε το σουτ στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα άουτ.
50′ Σουτ του Μπρίτο από μακρινή απόσταση ο Λαζαρίδης μπλοκάρει στην μπάλα αλλά προσκρούει στο δοκάρι και τραυματίζεται, για να υπάρξει μικρή διακοπή στο ματς.
53′ Σέντρα του Γεωργιάδη, ο Μπρίτο στρώνει την μπάλα στον Χασομέρη που πλασάρει για να κάνει σπουδαία επέμβαση με τα πόδια ο Λαζαρίδης.
54′ Δυνατό σουτ του Καλογέρη πάνω από την εστία η μπάλα.
55′ Νέα σπουδαία ευκαιρία για το 0-1! Ο Αρναούτογλου έβγαλε στην αντεπίθεση τον Λέο, που πάσαρε τον Αποστολίδη, ο οποίος απέφυγε μέσα στην περιοχή έναν αντίπαλο αλλά σούταρε άουτ!
60′ Σουτ του Συμελίδη μπλοκάρει εύκολα ο Λαζαρίδης.
61′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Λέο ο Ξύδας έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Λόπεθ, που απέκρουσε, αλλά η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Ξύδα και κατέληξε στα δίχτυα (0-1).
70′ Δυνατό σουτ του Αμαραντίδη η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
75′ Σουτ του Ξύδα έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.
87′ Ο Λαζαρίδης απομακρύνει από την εστία του, η μπάλα παίρνει ύψος και ο Μπρίτο πλασάρει με τον Λαζαρίδη να διώχνει με δυσκολία.
90+2′ Ο Βρεττός από πλάγια θέση με δύο προσπάθειες δεν μπόρεσε να “νικήσει” τον Λόπεθ.
90+4′ Ο Λαζαρίδης αποκρούει την κεφαλιά του Σαμαρά.

Διαιτητής: Τάσης (ΕΠΣ Ηπείρου)
Βοηθοί: Δ. Τίκας (ΕΠΣ Καρδίτσας)-Πετρίδης (ΕΠΣ Χίου)
4ος διαιτητής: Πανυτσίδης (ΕΠΣ Κοζάνης)

Κίτρινες κάρτες: Αμαραντίδης (27′), Ξύδας (57′), Γεωργιάδης (68′)

Απόλλων Πόντου (Δημητρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Τσεμπερίδης (63′ Βλαχομήτρος), Καλογέρης (82′ Κυβελίδης), Λιόνης, Μπρίτο, Συμελίδης, Χασομέρης.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Αποστολίδης (74′ Βρεττός), Ξύδας (82′ Φουάσης), Λέο (89′ Νικόλτσης).