Με εκπληκτική εμφάνιση και εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς ο ΑΟΧ/Κισσαμικός αποχαιρέτησε με το εμφατικό 7-0 απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας το κοινό του.

Αποθέωση για το νεανικό σύνολο του Γιώργου Πετράκη μετά το τέλος του αγώνα.

2′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τόλι κεφαλιά του Χαλκιαδάκη και 1-0.
4′ Σουτ του Τόλι κοντράρει σε σώματα, σουτ του Χαλκιαδάκη αποκρούει ο Λαμπίρης.
12′ Σέντρα του Σάλιακα κεφαλιά του Παντελάκη διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά ο Ι. Ανδρέου.
13′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Σάλιακα προβολη του Παντελάκη και 2-0.
17′ Σέντρα του Τόλι προβολή του Χαλκιαδάκη άουτ.
18′ Πάσα του Χαλκιαδάκη σουτ του Λεμονή άουτ.
21′ Σουτ του Λέο άουτ.
28′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ξύδα προβολή του Λέο και 3-0.
35′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Μαρκοπουλιώτη στον Λέο, που φεύγει στην πλάτη της άμυνας και γυρίζει στον Ξύδα, ο οποίος σκοράρει για το 4-0.
44′ Σουτ του Ξύδα απέκρουσε ο Λαμπίρης.
45′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα στον Τόλι, που με σουτ κάνει το 5-0.
48′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική κάθετη πάσα του Αποστολίδη στον Λέο που αποφεύγει τον Λαμπίρη και πετυχαίνει το 6-0.
60′ Σουτ του Χαλκιαδάκη άουτ.
63′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Βρεττού σουτ του Αποστολίδη αποκρούει ο Λαμπίρης και ο Λεμονής με πλασέ πετυχαίνει το 7-0.
67′ Κόρνερ του Συράκου κεφαλιά του Ι. Ανδρέου διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος.
87′ Απόκρουση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Τσιούτσια και στη συνέχεια ο Παντελάκης απομακρύνει το πλασέ του Γαρυφαλλόπουλου.

Διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυρουδής-Μαυραντωνάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Βισκαδούρος (ΕΠΣ Ηρακλείου) Κίτρινες κάρτες: Τσιάτας (37′), Ι. Ανδρέου (41′),  Δημολιός (51′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι (46′ Αποστολίδης), Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Μαρκοπουλιώτης, Λεμονής, Σάλιακας (53′ Καραγεώργης), Χαλκιαδάκης, Ξύδας, Λέο (57′ Βρεττός).

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Λαμπίρης, Χαραλαμπόπουλος (46′ Καμπέρης), Δημολιός, Β. Ανδρέου, Ι. Ανδρέου, Κακάμης, Γαρυφαλλόπουλος, Λίταινας, Τσιάτας, Κωτσιαρίδης (70′ Τσιούτσιας), Λουκάς (46′ Συράκος).