Επιβλητική εμφάνιση για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό στο Κρανίδι και πρόκριση στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας μετά το εντυπωσιακό 7-3 στην έδρα της Ερμιονίδας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αρναρέλλης έδωσε νωρίς προβάδισμα στη χανιώτικη ομάδα (11′), αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 21′ με τον Πούτσι. Στη συνέχεια ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έχασε σημαντικές ευκαιρίες, είχε και δοκάρι με τον Σιμόν (30′) και έφτασε τελικά στο 1-2 στο 37′ με τον Ρίσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Γιώργου Πετράκη ήταν “καταιγιστικό”, σημειώνοντας πέντε γκολ. Στο 47′ ο Καντιμά, στο 54′ και στο 87′ ο Αρναρέλλης (χατ-τρικ), στο 73′ ο Αποστολόπουλος και στο 79′ ο Γκίνη πέτυχαν τα γκολ του ΑΟΧ/Κισσαμικού, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Τριμπόνιας (59′) και Μακρίδης (πέν. 90+3′).

6′ Από λάθος στην άμυνα παίρνει την μπάλα ο Τριμπόνιας και γυρίζει στον Σκαρτσίλα που από κοντά στέλνει την μπάλα με πλασέ άουτ.
11′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Τεγούση, ο Αρναρέλλης “τσιμπάει” ιδανικά την μπάλα “κρεμώντας” τον Στεφανίδη (0-1).
12′ Σουτ του Σιμόν η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ.
15′ Κόρνερ του Σιμόν κεφαλιά του Γκίνη άουτ.
21′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σκαρτσίλα κεφαλιά του Πούτσι και 1-1.
30′ Αρναρέλλης και Σιμόν συνδυάστηκαν ωραία, το σουτ του Σιμόν αποκρούει ο Στεφανίδης, στη συνέχεια το σουτ του Αρναρέλλη κοντράρει σε σώματα, ο Σιμόν κάνει το γυριστό σουτ, η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι και στη συνέχεια το πλασέ του Αρναρέλλη φεύγει δίπλα από την εστία.
33′ Φάουλ του Σιμόν άουτ.
36′ Σουτ του Τόλι απέκρουσε σε κόρνερ ο Στεφανίδης.
37′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Σιμόν, κεφαλιά του Καντιμά, νέα κεφαλιά του Φαζού, ο Ρίσκι με γυριστό σουτ κάνει το 1-2.
47′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Σιμόν ωραίο σουτ του Καντιμά και 1-3.
53′ Φάουλ του Σαμαρά κεφαλιά του Τζιέρη απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
54′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τόλι ωραίο σουτ στην κίνηση από τον Αρναρέλλη και 1-4.
57′ Πάσα του Ρίσκι σουτ του Σιμόν άουτ.
59′ ΓΚΟΛ: Αδράνεια στην άμυνα ο Τριμπόνιας με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-4.
73′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Σάλιακα στον Σιμόν, που περνάει κάθετα στον Αποστολόπουλο που σουτάρει η μπάλα βρίσκει και στον Τζιέρη και καταλήγει στα δίχτυα (2-5).
79′ ΓΚΟΛ: Ο Γκίνη με σουτ στέλνει την μπάλα πρώτα στο δεξί μετά στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα (2-6).
87′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αρναούτογλου “τακουνάκι” του Γκίνη και ιδανικό πλασέ του Αρναρέλλη για το 2-7.
90+3′ ΓΚΟΛ: Εύστοχο πέναλτι του Μακρίδη για το 3-7. Η παράβαση δόθηκε σε ανατροπή του Τριμπόνια από τον Παπαδόπουλο.

Διαιτητής: Ανδριανός (ΕΠΣ Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαΐας)-Καραλής (ΕΠΣ Ηλείας)
Κίτρινες κάρτες: Τεγούσης (40′), Ρίσκι (41′), Κορνελάτος (69′), Πούτσι (71′), Τριμπόνιας (74′), Καντιμά (90+2′)

Ένωση Ερμιονίδας (Θανάσης Στάικος): Στεφανίδης, Κασαπίδης, Σαμαράς, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τριμπόνιας, Τρέσα (51′ Γεωργακόπουλος), Σκαρτσίλας (80′ Καλογιάννης), Πούτσι, Αρβανιτάκης (59′ Μακρίδης).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Αρναούτογλου, Καντιμά, Γκίνη, Τεγούσης (67′ Σάλιακας), Σιμόν (82′ Βρεττός), Αρναρέλλης, Ρίσκι (72′ Αποστολόπουλος).