Το ΣΥΝΚΑ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της Προοδευτικής με 2-1 στο “Κλουβί” του Κορυδαλλού.

Στο 33′ οι γηπεδούχοι στη μοναδική τους φάση στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με τον Κερασίδη, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο το ΣΥΝΚΑ – που είχε ως υπηρεσιακό προπονητή τον Νίκο Μαθιουδάκη – μπόρεσε να φτάσει στην ανατροπή με πρωταγωνιστή τον Βεστάκη.

Ο έμπειρος επιθετικός ισοφάρισε στο 53′, ενώ στο 83′ ο Μαζιώτης ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης – Τζίκας (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Βασιλάκης (45+2′), Βεστάκης (67′), Κόττας (80′)

Προοδευτική (Δημήτρης Καλύκας): Μπαντίκος, Τζιτζικαλάκης, Ξυγκάκης, Τζιόλας (85′ Ράφα), Ρέτζος, Κόττας, Κερασίδης, Κίτος (40′ λ.τρ. Μακροστέργιος), Ιβάνοφ (57′ Ταγκμπό), Ι. Παναγιωτόπουλος, Δηλαβέρης (76′ Χρήστου).

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Νίκος Μαθιουδάκης): Πονηρός, Βασιλάκης, Καρβουνιάρης (27′ λ.τρ. Βεστάκης), Παπατζίκος, Δ. Παναγιωτόπουλος, Βαρδάκης, Μαζιώτης (90′ Λαμπάκης), Κυτράκης, Μποτωνάκης, Ξαγοράρης (79′ Περδικάκης), Νικόλτσης (90+3′ Τσίτας).