Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός φάνταζε το φαβορί στη Σπάρτη απέναντι στην τοπική ομάδα, όμως κινδύνευσε ακόμη και με ήττα, μένοντας τελικά στο 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η καλύτερη στιγμή ήταν το σουτ του Αρναρέλλη στο 28′, ενώ στο δεύτερο οι γηπεδούχοι πήραν… κεφάλι στο σκορ στο 59′ με τον Μαντζίρη.

Στο 77′ ο Καραγιάννης κέρδισε πέναλτι από τον Βλάχο και το εκτέλεσε εύστοχα στο 79′ ο Μαλόνγκα.

20′ Πάσα του Σιμόν ο Χαλκιαδάκης κάνει μια ντρίμπλα μέσα στην περιοχή αλλά ανοίγει το κοντρόλ και ο Σταματόπουλος πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.
28′ Καλή στιγμή για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό. Ομαδική συνεργασία Παπαχρήστου, Σιμόν, Γκίνη, από πάσα του τελευταίου ο Αρναρέλλης πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Σταματόπουλος μπλοκάρει.
31′ Σουτ του Βλαχομήτρου ψηλά άουτ η μπάλα.
45′ Σουτ του Ματέους η ψηλά πάνω από την εστία.
59′ ΓΚΟΛ: Με σουτ ο Μαντζίρης ανοίγει το σκορ (1-0).
62′ Σουτ του Μαλόνγκα μπλόκαρε ο Σταματόπουλος.
65′ Ευκαιρία για τη Σπάρτη το σουτ του Καψάσκη καταλήγει άουτ.
66′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Κοζάκη σε διπλή προσπάθεια του Σάλιακα.
67′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Βλάχου σε γύρισμα του Σιμόν.
71′ Σουτ του Κωνσταντινόπουλου άουτ.
79′ ΓΚΟΛ: Ο Μαλόνγκα ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε σε ανατροπή στον Καραγιάννη.
83′ Σουτ του Μαλόνγκα η μπάλα κοντράρει στον Κολτσίδα και καταλήγει κόρνερ.
85′ Σουτ του Καψάσκη μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (ΕΠΣ Κορινθίας)
Βοηθοί: Ζήρδας – Κολλιάκος (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Τσουκαλάς (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Στογιάνοβιτς (42′), Τόλι (42′), Τιεντσέ (45′), Ζιούλης (56′), Βλαχομήτρος (81′)

Σπάρτη (Αλεξέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Βλαχομήτρος (90′ Καλούσης), Ματέους (69′ Κωνσταντινόπουλος), Καινούργιος (63′ Καψάσκης), Μαντζίρης.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (60′ Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (60′ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70′ λ. τρ. Αποστολόπουλος)