Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός με σπουδαία εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο απείλησε με ήττα τον Παναιτωλικό, αλλά έστω και αν δεν τα κατάφερε το τελικό 0-0 του δίνει πολλές ελπίδες πρόκρισης στους “16”.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν κάποιες φάσεις στο ξεκίνημα του ματς και είχαν δοκάρι στο 22′ με τον Χαντάκια, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο σε λίγες περιπτώσεις τους “αισθάνθηκε” η άμυνα της χανιώτικης ομάδας.

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είχε την υπεροχή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 71′ με τον Σάλιακα, που βλέποντας εκτός εστίας τον Γιαννακόπουλο προσπάθησε να σκοράρει από το κέντρο.

5′ Φάουλ του Μοράρ από πλάγια θέση άουτ.
12′ Σουτ του Αγρόδημου άουτ.
22′ Κόρνερ του Λιάβα κεφαλιά του Χαντάκια η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
33′ Συνεργασία Σάλιακα-Μαλόνγκα σουτ του πρώτου μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.
40′ Φάουλ του Μοράρ στο τείχος, σουτ του Χαντάκια μπλοκάρει εύκολα ο Λαζαρίδης.
41′ Σουτ του Βασιλούδη απέκρουσε ο Λαζαρίδης.
45′ Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα σουτ του Βρεττού άουτ.
52′ Σεντρα του Παπαχρήστου σουτ του Βρεττού από πλάγια θέση ο Τσοκάνης έδιωξε σε κόρνερ.
55′ Σέντρα του Μανά κεφαλιά του Μοράρ μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
58′ Ατομική προσπάθεια του Βρεττού και σουτ ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε δύσκολα και στη συνέχεια απομάκρυνε ο Χαντάκιας.
68′ Μεγάλη ευκαιρία από γύρισμα του Βρεττού το πλασε του Τεγούση έφυγε άουτ.
71′ Ο Σάλιακας βλέπει εκτός εστίας τον Γιαννακόπουλο και λίγο κάτω από το κέντρο επιχειρεί το σουτ αλλά το δοκάρι του στερεί ένα απίστευτο γκολ.
80′ Μπαλιά του Σάλιακα στον Αρναρέλλη, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.
85′ Νεα μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Αρναρέλλη και προβολή του Αποστολόπουλου η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
88′ Σουτ του Σάλιακα από πλάγια θέση άουτ.
90+1′ Πασα του Παπαχρήστου σουτ του Σάλιακα άουτ
90+3′ Μεγάλη ευκαιρία από γύρισμα του Αποστολόπουλου έδιωξε σε κόρνερ ο Τσοκάνης.

Διαιτητής: Κομίνης (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Μεϊντανάς (ΕΠΣ Αχαΐας) – Μωϋσιάδης (ΕΠΣ Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (43′), Χαντάκιας (64′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Καραγεώργης (73′ Τόλι), Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης (59′ Γκίνη), Τεγούσης, Σάλιακας, Βρεττός, Αποστολόπουλος, Μαλόνγκα (63′ Αρναρέλλης).

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης (50′ Ντίας), Αγρόδημος (78′ Μπελεβώνης), Τσιγγάρας, Λιάβας (62′ Μαρινάκης), Τσοκάνης, Γιαννιώτης, Χαντάκιας, Μοράρ, Μανά, Γουίλιαν.