Οδυνηρή ήττα στα Τρίκαλα για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με 2-0 από την τοπική ομάδα, με πολλές “φωνές” για τη διαιτητική τριάδα του αγώνα.

Σύμφωνα και με την επίσημη ενημέρωση των “μπλε” χάθηκε… σωρεία ευκαιριών για κάποιο γκολ και στο 0-0, αλλά και μετά το 1-0 και το 2-0. Τα Τρίκαλα ευτύχησαν να έχουν σε μεγάλη μέρα τον Ταΐρη, ενώ σε μια από τις σπάνιες επισκέψεις τους στα “καρέ” του Παπαδόπουλου κέρδισαν πέναλτι με τον Συμελίδη, που το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 1-0 στο 23′.

Στο 61′ με έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ, από φάουλ του Γκόλια ο Πάνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο Συριόπουλος σκόραρε σε κενή εστία.

Οι φάσεις του αγώνα
2′ Φάουλ του Σάλιακα δύσκολα σε κόρνερ ο Ταΐρης. Κόρνερ του Σάλιακα με πάσα στον Παπαχρήστο που σεντράρει, πλασέ του Μαλόνγκα και σπουδαία απόκρουση του Ταΐρη.
4′ Νέα ευκαιρία. Σέντρα σουτ του Αρναρέλλη ο Σάλιακας δε βρίσκει την μπάλα που περνάει παράλληλα από την εστία.
7′ Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Πάνου έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκόλια.
9′ Ο Ράντι κερδίζει την μπάλα από τον Σελινιωτάκη (με διαμαρτυρίες για φάουλ) και σουτάρει, ο Παπαδόπουλος αποκρούει και στη συνέχεια “κόβει” τον Συμελίδη που προσπάθησε να τον αποφύγει για να σκοράρει.
16′ Πάσα του Σάλιακα σουτ του Μαλόνγκα άουτ.
20′ Φάουλ του Γκόλια προβολή του Τριανταφυλλάκου άουτ.
23′ ΓΚΟΛ: Ο Συμελίδης ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε σε μαρκάρισμά του από τον Ζιούλη.
28′ Σέντρα του Αρναρέλλη γύρισμα του Σάλιακα στον Γκίνη το σουτ του οποίου σταματά στον Συριόπουλο.
32′ Ο Γκουγκούδης συνεργάζεται με τον Τριανταφυλλάκο και το σουτ του καταλήγει άουτ.
47′ Σέντρα του Αρναρέλλη κεφαλιά του Σάλιακα άουτ.
52′ Σέντρα του Αρναρέλλη σουτ του Σάλιακα η μπάλα σε σώματα και στη συνέχεια ο Ταΐρης διώχνει προ του Αποστολόπουλου.
54′ Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Αρναρέλλη άουτ.
61′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Πάνου στο δοκάρι και ο Συριόπουλος σε κενή εστία σκοράρει. Εντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ.
72′ Φάουλ του Γκόλια ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.
75′ Σέντρα του Σάλιακα ο Μαλόνγκα από κοντά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα να τη στείλει στην εστία.
78′ Φάουλ του Σάλιακα κεφαλιά του Ζιούλη μπλόκαρε ο Ταΐρης.
85′ Ο Ρούνεϊ πλασάρει στην έξοδο τον Παπαδόπουλο αλλά ο Ζιούλης “καθαρίζει” τη φάση διώχνοντας την μπάλα.
86′ Σουτ του Βρεττού απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ταΐρης.
88′ Ο Ρούνεϊ από μπαλιά του Καπού αποφεύγει τον Παπαδόπουλο και πασάρει στο Πάνο, το σουτ του οποίου διώχνει στη γραμμή ο Σισέ.
88′ Σουτ του Τόλι με γροθιές απέκρουσε ο Ταΐρης.
90′ Σέντρα του Τόλι προβολή του Σιμόν άουτ.
90+3′ Γύρισμα του Μαλόνγκα ο Βρεττός από κοντά σουτάρει άουτ.

Διαιτητής: Πουλικίδης (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης (ΕΠΣ Δράμας) – Φαλτάκας (ΕΠΣ Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Τσέτσιλας (ΕΠΣ Γρεβενών)
Κίτρινες κάρτες: Συριόπουλος (10′), Ζιούλης (23′), Σελινιωτάκης (24′), Συμελίδης (52′), Γιουκαρής (65′)

Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Συριόπουλος, Γκότοβος, Γκόλιας, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Γιουκαρής (74′ Ρούνεϊ), Συμελίδης, Ράντι (60′ λ. τρ. Μακρίδης), Γκουγκούδης (87′ Καπός).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σάλιακας, Αποστολόπουλος (73′ Βρεττός), Αρναρέλλης (73′ Σιμόν), Μαλόνγκα.