Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο του Καραϊσκάκη Αρτας (1-0), με τον Νίκο Κουσκουνά στο πρώτο του ματς ως βασικός να δίνει τη λύση.

Οι φιλοξενούμενοι, που παρατάχθηκαν χωρίς τον Μανώλη Παπαματθαιάκη στον πάγκο (αποχώρησε πριν από το ματς), αποδείχθηκαν “σκληρό καρύδι” και μάλιστα είχαν ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθούν, αλλά ο Κάκκο “σημάδεψε” το δοκάρι.

Στο 67′ ο Κουσκουνάς άνοιξε το σκορ, ο ίδιος είχε και 2 καλές στιγμές για το 2-0, ενώ ενδιάμεσα (68′) ο Λαζαρίδης έκανε σπουδαία επέμβαση σε κεφαλιά του Τζιώρα “κρατώντας το μηδέν”.

13′ Κόρνερ του Βρεττού κεφαλιά του Ρίσκι η μπάλα πάνω από την εστία
18′ Εξαιρετική μπαλιά του Μουμίν για τον Κουσκουνά που σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ με προβολή ο Καπίας.
19′ Κόρνερ του Αρναρέλλη σουτ του Παπαχρήστου στην πορεία της μπάλας ο Μουμίν που από κοντά σουτάρει και τη στέλνει άουτ.
22′ Κόρνερ του Παπαχρήστου για τον Αρναρέλλη που εκτός περιοχής σουτάρει στην κίνηση και η μπάλα καταλήγει άουτ.
45+3′ Αδράνεια στην άμυνα σουτ του Λάκκο η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
51′ Σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
54′ Σουτ του Αρναρέλλη η μπάλα δίπλα από την εστία.
67′ ΓΚΟΛ: Ωραία προσπάθεια του Κουσκουνά και πάσα στον Αποστολόπουλο που κάνει σέντρα-σουτ για να πλασάρει ο Κουσκουνάς για το 1-0.
68′ Σέντρα του Χούσου κεφαλιά του Τζιώρα και σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη.
74′ Σουτ του Τζιώρα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
79′ Σουτ του Κουσκουνά η μπάλα άουτ αφού δεν πρόλαβε να τη βρει ο Ρίσκο.
88′ Σουτ του Κουσκουνά άουτ.

Διαιτητής: Περράκης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης – Νικολάου (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Ψιάνος (81′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος (63′ Αποστολόπουλος), Γκίνη, Μουμίν, Κουσκουνάς (88′ Σελινιωτάκης), Βρεττός (46′ Σάλιακας), Αρναρέλλης, Ρίσκι

Καραϊσκάκης: Στεφανάκος, Καπίας (40′ λ.τρ. Ψιάνος), Παντίδος, Ροντρίγκεθ (80′ Γυφτοκώστας), Παναγιώτου, Παπανίκου, Μασούρας, Χούσος, Βουκμίροβιτς, Κάκκο (88′ Ματθαίου), Τζιώρας