Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είχε στη μεγαλύτερη διάρκεια καλή παρουσία στο ΟΑΚΑ αλλά η ΑΕΚ τιμώρησε τα λάθη του (5-0).

Το σκορ είναι βαρύ για τη χανιώτικη ομάδα και δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς.

3′ Σουτ του Μπακάκη άουτ.
9′ Καλή στιγμή για την ομάδα μας, από πάσα του Σάλιακα ο Χαλκιαδάκης σουτάρει και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.
20′ ΓΚΟΛ: Ο Γκάλο με φάουλ ανοίγει το σκορ (1-0).
25′ Σουτ του Μάνταλου μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
26′ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, ωραία συνεργασία Ρίσκι-Σάλιακα-Χαλκιαδάκη, σουτ του τελευταίου αποκρούει ο Τσιντώτας.
28′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Κρίστιτσιτς η μπάλα χτυπάει στον Φαζό και καταλήγει στα δίχτυα.
42′ Σουτ του Σάλιακα κοντράρει στον Ρίσκι που με νέο σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
44′ Σουτ του Σιμόν άουτ.
50′ Φάουλ του Σάλιακα άουτ.
57′ ΓΚΟΛ: Ο Μάνταλος με πέναλτι που δόθηκε σε μαρκάρισμα του Ζιούλη στον Μπογέ πετυχαίνει το 3-0.
78′ ΓΚΟΛ: Από εκτέλεση φάουλ η μπάλα στρώνεται στον Λιβάια που με σουτ σημειώνει το 4-0.
82′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Μπακάκη σουτ του Λιβάια στο οριζόντιο δοκάρι και ο ίδιος με κεφαλιά κάνει το 5-0.
86′ Σουτ Λιβάια άουτ.
90+1′ Φάουλ Σιμόν κεφαλιά Κάσσου άουτ.

Διαιτητής: Τσαμούρης (ΕΠΣ Πειραιά)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (ΕΠΣ Ημαθίας) – Σαμοΐλης (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μαλούτας (ΕΠΣ Ημαθίας)

Κίτρινες κάρτες: Τεγούσης (26′)

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Κρίστιτσιτς (70′ Μπότος), Μάνταλος, Αλεφ, Πόνσε (58′ Λιβάια), Μπογέ (74′ Κλωναρίδης).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Καραγεώργης, Τεγούσης, Γκίνη, Σιμόν, Σάλιακας (72′ Κάσσος), Ρίσκι (63′ Καραγιάννης), Χαλκιαδάκης (78′ Αρναρέλλης).