Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ηττήθηκε με 1-0 στη Δράμα από την τοπική Δόξα, χάνοντας σωρεία ευκαιριών.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο 40′ το γκολ νίκης με τον Κρητικό, σε φάση όπου ο ΑΟΧ/Κισσαμικός διαμαρτύρεται για φάουλ στο ξεκίνημα στον Βρεττό.

Στο 85′ ο Σιμόν είχε δοκάρι και στη συνέχεια ο Κάσσος δεν μπόρεσε να σκοράρει εξ επαφής.

Το ματς “σημαδεύτηκε” στο δεύτερο ημίχρονο από τις συχνές… εισβολές σκύλων!

Οι φάσεις του αγώνα

3′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Βρεττού η μπάλα άουτ.
5′ Ο Βρεττός πάσαρε στον Ρίσκι, που έκανε το γύρισμα στον Κουσκουνά, που σουτάρει στην κίνηση αλλά ο Μένκα αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει.
6′ Σουτ του Πέρεθ από πλάγια θέση διώχνει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
9′ Ατομική ενέργεια του Κρητικού και γύρισμα προς την περιοχή η μπάλα περνάει απ’ όλους σουτ του Μακρή ο Μουμίν διώχνει σε κόρνερ. Κόρνερ του Ροζέριο κεφαλιά του Ανδρέου μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
17′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Σάλιακα ο Βρεττός πήρε την κεφαλιά και ο Μένκα απέκρουσε με δυσκολία.
26′ Ατομική προσπάθεια του Αρναρέλλη που βρίσκει χώρο για το σουτ, η μπάλα καταλήγει άουτ.
29′ Πάσα του Ρίσκι σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
37′ Σουτ του Μακρή η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
40′ ΓΚΟΛ: Σε φάση που στο ξεκίνημα δεν καταλογίζεται φάουλ στον Βρεττό η Δόξα πετυχαίνει γκολ με πλασέ του Κρητικού από πάσα του Πατράλη.
44′  Φάουλ του Σάλιακα από πλάγια θέση ο Μένκα έδιωξε σε κόρνερ με γροθιές.
52′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Ρίσκι ο Κουσκουνάς “πιάνει” αέρα.
60′ Μπαλιά του Βρεττού ωραία ενέργεια του Αρναρέλλη και σουτ ο Μένκα μπλόκαρε.
85′ Απίστευτη ευκαιρία, δοκάρι σε σουτ του Σιμόν και σε κενή εστία πλασέ του Κάσσου ο Καψάλης έσωσε στη γραμμή.
87′ Δεν καταλογίζεται φάουλ του Μπαϊκαρά στον Σιμόν, ο Μπαϊκαρά πασάρει στον Λεμονή το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Λαζαρίδης.
90+8′ Πάσα του Μουμίν σουτ του Τόλι άουτ.

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (ΕΠΣ Φλώρινας)
Βοηθοί: Δέλλιος (ΕΠΣ Πέλλας) – Γκιόση (ΕΠΣ Θράκης)
4ος διαιτητής: Τσοπουλίδης (ΕΠΣ Ξάνθης)

Κίτρινες κάρτες: Ρίσκι (19′), Πέρεθ (31′), Μένκα (90+7′)

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ανδρέου, Καψάλης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Κρητικός (63′ Σαμπανίδης), Ροζέριο (61′ Λεμονής), Μπαϊκαρά, Πέρεθ (46′ λ.τρ. Δούμτσιος).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Σάλιακας, Σισέ (83′ Σιμόν), Φαζός, Παπαχρήστος (46′ Τόλι), Γκίνη, Μουμίν, Κουσκουνάς, Βρεττός, Αρναρέλλης (77′ Κάσσος), Ρίσκι.