Εντυπωσιακό πέρασμα από τον Βόλο έκανε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός που επιβλήθηκε 4-1 της τοπικής ομάδας.

Καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα ήταν η δεύτερη κίτρινη στον Γκαλίτσιος δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 58′ από εκπληκτική ασίστ του Μουμίν ο Ρίσκι άνοιξε το σκορ με πλασέ, αλλά άμεσα “απάντησαν” οι γηπεδούχοι με πλασέ του πρώην παίκτη του Κισσαμικού, Μάντζη, από σέντρα του Ηλιόπουλου.

Στη συνέχεια όμως ο ΑΟΧ/Κισσαμικός βρήκε αρκετούς κενούς χώρους και έφτασε σε ακόμα τρία γκολ. Στο 70′ ο Κουσκουνάς από σέντρα του Κάσσου πλάσαρε για το 1-2 και στο 82′ από εκπληκτική ασίστ του Αρναρέλλη ο Ρίσκι πλάσαρε σωστά για το 1-3. Στο 90+3′ ο Κάσσος έδωσε μισό-γκολ στον Σάλιακα που έκανε το 1-4.

Οι φάσεις του αγώνα

10′ Σέντρα του Ρίσκι ο Δημόπουλος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία.
27′ Ατομική ενέργεια του Κουσκουνά και σουτ μπλοκάρει ο Μπουργάνης.
32′ Σέντρα του Σάλιακα προβολή του Χαλκιαδάκη υπό την πίεση του Μάντζη μπλοκάρει ο Μπουργάνης.
38′ Πάσα του Ρίσκι στον Κουσκουνά το σουτ του οποίου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπουργάνης.
54′ Σουτ Πέντα άουτ.
58′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική μπαλιά του Μουμίν στον Ρίσκι που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει για το 0-1.
64′ ΓΚΟΛ: 1-1 με πλασέ του Μάντζη από σέντρα του Ηλιόπουλου.
69′ Σουτ του Ηλιόπουλου άουτ.
70′ ΓΚΟΛ: Ο Ρίσκι ανοίγει ωραία στον Κάσσο που βγάζει ιδανική σέντρα στον Κουσκουνά που με πλασέ κάνει το 1-2.
75′ Μπαλιά Αρναρέλλη ο Μπουργάνης διώχνει προ του Ρίσκι.
77′ Σέντρα του Δημόπουλου ο Φράγκος δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και περνάει παράλληλα από την εστία.
82′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική σέντρα Αρναρέλλη πλασέ του Ρίσκι και 1-3.
85′ Ευκαιρία με τον Αρναρέλλη σουτ άουτ.
90+3′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Κάσσου ο Σάλιακας εύκολα με πλασέ το 1-4.

Διαιτητής: Τσέτσιλας (ΕΠΣ Γρεβενών)
Βοηθοί:  Στεφούλης (ΕΠΣ Γρεβενών) – Δεμερτζής (ΕΠΣ Πέλλας)
4ο διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Κίτρινες κάρτες: Γκαλίτσιος (30′), Ζιούλης (45′), Γκαλίτσιος (46′), Κότο (48′), Σάλιακας (68′), Σισέ (74′), Παπαδόπουλος (90+1′)
Κόκκινη κάρτα: Γκαλίτσιος (46′)

Βόλος ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Πέντα, Δημόπουλος, Πίσπας (46′ Φράγκος), Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (56′ Ενγκουέμ), Καρρίκι (75′ Κόκκορης), Ηλιόπουλος, Κότο, Πίτου Γκαρσία.
ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης (46′ λ. τρ. Αρναούτογλου), Καραγεώργης, Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος, Χαλκιαδάκης (68′ Αρναρέλλης), Ρίσκι (84′ Σελινιωτάκης), Κουσκουνάς.