Σε ένα χορταστικό τοπικό ντέρμπι ΑΟΧ/Κισσαμικός και Πλατανιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 20ή αγωνιστική.

Ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά και εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του αντιπάλου, ανοίγοντας το σκορ στο 9’ με τον Νίλι. Στο δεύτερο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Βρεττό ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έφτασε στην ανατροπή (64’ και 69’), αλλά στο 76’ ο Μιγκέλ με τη… βοήθεια της πλάτης του Φαζού έκανε το 2-2.

Οι φάσεις του αγώνα
5' Φάουλ του Ποζατζίδη, κεφαλιά του Λουκίνα στο δοκάρι και στη συνέχεια σπουδαία επέμβαση Παπαδόπουλου σε πλασέ του Γκατσολάρι.
9' ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Σισέ στον Παπαδόπουλο ο Νίλι κλέβει την μπάλα και τη στέλνει με πλασέ στα δίχτυα (0-1).
15' Μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Φαζού ο Ρίσκι πλασάρει και ο Βασιλειάδης αποκρούει σε κόρνερ. Από το κόρνερ του Σάλιακα ο Αρναρέλλης βρίσκει την μπάλα και κ Ουές διώχνει στη γραμμή.
45+1' Επικίνδυνη γύρισμα του Κουσκουνά απομακρύνουν οι αμυνόμενοι.
49' Σουτ του Κουσκουνά άουτ.
50' Γύρισμα προς τα πίσω του Τσαμούρη ο Ρίσκι από πλάγια θέση πλασάρει άουτ.
60' Σέντρα του Ουές κεφαλιά του Μιγκέλ μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
64' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αρναρέλλη η μπάλα περνάει από όλους και ο Βρεττός πλασάρει για το 1-1.
68' Πάσα του Μουμίν σουτ του Τόλι άουτ.
69' ΓΚΟΛ: Γέμισμα του Φαζού ο Βρεττός στην πλάτη της άμυνας "τσιμπάει" την μπάλα με το πόδι και τη στέλνει στα δίχτυα (2-1).
76' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ποζατζίδη σουτ του Μιγκέλ η μπάλα κοντράρει στον Φαζό και καταλήγει στα δίχτυα (2-2).
77' Ευκαιρία με τον Λουκίνα σουτ άουτ.
88' Κόρνερ Αρναρέλλη κεφαλιά του Σισέ άουτ.

Διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας) - Νικολάου (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Τσαγκαράκης (ΕΠΣ Χανίων)
Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (53'), Βρεττός (81'), Μάικιτς (82'), Ποζατζίδης (90+2')

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Φαζός, Καραγεώργης (63' λ. τρ. Βρεττός), Μουμίν, Σάλιακας (44' λ. τρ. Σελινιωτάκης), Αρναρέλλης, Κάσσος, Ρίσκι, Κουσκουνάς.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ουές, Στ. Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (57' λ. τρ. Κόρτσταμ), Μάικιτς, Γκατσολάρι (66' Παπανικολάου), Μποσέτι, Μιγκέλ, Νίλι, Λουκίνας (89' Πουρζιτίδης)