Η Παλαιόχωρα “έσπασε το ρόδι” στην Κάντανο και έστω και αγχωτικά νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο Πειραιά, σε εξ αναβολής ματς της 20ής αγωνιστικής.

Το σύνολο του Αστέριου Θέμελη έδειχνε να “καθαρίζει” το παιχνίδι από το ημίχρονο (2-0) με τα γκολ των Μανουσάκη (3′) και Παλιάτσιου (24′), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Αρχικά ο Παλάτσιος μείωσε σε 2-1 το 68′ και στη συνέχεια ο Συράκος “πάγωσε” την Κάντανο, για το 2-2 στο 77′.

Αμεσα όμως ο Παλιάτσιος με το 2ο γκολ του στο 79′ χάρισε μία σπουδαία νίκη στον ΑΟΠ, που παρέμεινε “ζωντανός” για την παραμονή.

Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Βορύλλας, Μέρο (66’ Κουτσογιαννάκης), Μανουσάκης, Κυριλλίδης (68’ Κόλα), Κτιστόπουλος, Λάμτσε, Πάγκαλος, Νικολίτσης, Παλιάτσιος (82’ Μερτζάνης), Δημητριάδης, Ζαχαράκης (62’ Ράδης)

Ατρόμητος Πειραιά (Χρήστος Θεοδώρου): Παπάζογλου, Καρνέζης (76’ Χαραλάμπους), Γ. Γαβαλάς, Σαπάσα, Σαμιώτης, Παλάτσιος, Επιτροπάκης, Μπαλατσούρας, Κοντάκος (68’ Συράκος), Δανασής, Παπαδάκης (59’ Βυζανιάρης)