Ο στόχος του Πλατανιά είναι να κερδίζει σε κάθε παιχνίδι, σύμφωνα με τον Γιάννη Τάτση.

Αυτή ήταν η απάντηση του προπονητή του Πλατανιά στην ερώτηση για τις πιθανότητες ανόδου που έχει η ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του για το ματς με τον Εργοτέλη: «Ηταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι στο τέλος μιας επίσης δύσκολης εβδομάδας με συνεχόμενα παιχνίδια. Το έκανε πιο δύσκολο το γεγονός ότι είχαμε τρεις απουσίες, Μιγκέλ, Κόρτσταμ και Ρουσσάκης. Είχαμε απέναντί μας μια πολύ καλή ομάδα όπως ο Εργοτέλης και γι’ αυτό έπρεπε να αποφασίσω το πώς θα περιορίσουμε τον αντίπαλο, αλλά και να καλύψουμε τις δικές μας απουσίες. Ετσι πιέσαμε ψηλά για μην κυκλοφορήσουν τη μπάλα, κάτι που στο πρώτο ημίχρονο μας βγήκε στον απόλυτο βαθμό, παρά το γεγονός ότι το αποτέλεσμα ήταν 0-0 μέχρι το 45’, όταν και ήρθε το γκολ. Ακόμα όμως και έτσι νομίζω ότι αυτά τα πρώτα 45 λεπτά ήταν η καλύτερή μας φετινή εμφάνιση. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε για το 2-0. Δεν ήμασταν τόσο καλοί, όσο στο πρώτο, όμως λίγο τα σφυρίγματα του διαιτητή, λίγο οι αλλαγές μας επηρέασαν. Νομίζω όμως ότι ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιδιών».

Για τις πιθανότητες ανόδου: «Κοιτάζουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Ο στόχος είναι να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια»