Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ο ΑΟΧ/Κισσαμικός πέρασε από το Αιγίνιο με 4-0 κόντρα στον Αιγινιακό.

Σε έναν ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη βρήκε λύσεις προς το τέλος του ημιχρόνου με Κάσσο (28′) και Αποστολόπουλο (44′ πέναλτι).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προερχόμενος από τον πάγκο Αρναρέλλης σκόραρε δύο φορές (58′ και 74′) για το 0-4.

6′ Ο Τεγούσης “κλέβει” την μπάλα από αντίπαλο αλλά με πλασέ τη στέλνει άουτ.
16′ Από πλάγιο άουτ του Τόλι και λάθος στην άμυνα ο Κάσσος παίρνει την κεφαλιά και ο Καραγκιόζης διώχνει προ του Ρίσκο, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Αποστολόπουλου φεύγει εκτός εστίας.
25′ Σουτ του Ρίσκι απέκρουσε ο Καραγκιόζης.
26′ Κόρνερ του Παπαχρήστου απομάκρυνση της μπάλας από τους αμυνόμενους και ο Τεγούσης με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
27′ Μπαλιά του Φαζού ο Ρίσκι στην πλάτη της άμυνας σουτάρει άουτ.
28′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Αποστολόπουλου στην πλάτη της άμυνας ο Κάσσος με ιδανικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
37′ Μπαλιά του Τεγούση σουτ του Κάσσου άουτ.
43′ Γέμισμα με κεφαλιά του Κάσσου πλασέ του Φαζού η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε κόρνερ. Από το κόρνερ του Παπαχρήστου ο Σισέ κερδίζει πέναλτι από τον Βελκόσκι.
44′ ΓΚΟΛ: Ο Αποστολόπουλος με πέναλτι κάνει το 0-2.
46′ Σέντρα του Αρναρέλλη ο Τόλι σουτάρει και από κόντρα στον Πιαστόπουλο η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
47′ Κόρνερ του Παπαχρήστου απομακρύνουν οι αμυντικοί, σουτ του Αποστολόπουλου κοντράρει σε σώματα και στην εξέλιξη της φάσης από σέντρα του Παπαχρήστου ο Αρναρέλλης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
58′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική μπαλιά του Τεγούση στην πλάτη της άμυνας για τον Αρναρέλλη που πλασάρει ιδανικά για το 0-3.
63′ Ο Ζαννάκης κερδίζει την μπάλα από τον Φαζό αλλά μόνος απέναντι από τον Παπαδόπουλο πλασάρει άουτ.
65′ Σέντρα του Κάσσου ο Αρναρέλλης από κοντά πλασάρει άουτ.
71′ Κόρνερ του Καραγιάννη ο Σισέ από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.
74′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Καραγιάννη σουτ του Σάλιακα ο Καραγκιόζης απέκρουσε και ο Αρναρέλλης από κοντά με πλασέ κάνει το 0-4.

Διαιτητής: Τσακαλίδης (ΕΠΣ Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Μαλανδρής (ΕΠΣ Χαλκιδικής) – Χατζημανώλης (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (ΕΠΣ Καρδίτσας)

Κίτρινες κάρτες: Βελκόσκι (44′), Τόλι (56′), Προσκυνητόπουλος (59′), Σάλιακας (77′), Τεγούσης (84′)

Αιγινιακός (Τζεμ Καράτζα): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Στάνιτς, Πετρούσης, Ζήσης (32′ Τοπαλίδης), Βελκόσκι, Πολύζος, Τσολακίδης (65′ Εππας), Ζαννάκης, Πιαστόπουλος, Κούστα (76′ Σοφιάνης).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Φαζός, Σελινιωτάκης, Σισέ, Τόλι (64′ Σάλιακας), Παπαχρήστος, Τεγούσης, Μουμίν, Αποστολόπουλος (58′ Καραγιάννης), Κάσσος, Ρίσκι (46′ Αρναρέλλης).