Η Εθνική ομάδα έκανε εφιαλτικό ξεκίνημα στη Βοσνιά (2-0 στο 15'), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε κοντά σε μία επική ανατροπή, "σώζοντας" τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Το νωθρό ξεκίνημα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος έδωσε τη δυνατότητα στη Βοσνία να προηγηθεί με 2-0, με τον Βίστσα να ανοίγει το σκορ στο 10' και τον Πιάνιτς με εκτέλεση φάουλ να "πιάνει στον ύπνο" τον Βλαχοδήμο στο 15'.

Η αντίδραση της Ελλάδας ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με... μπροστάρη τον Φορτούνη, που κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα στο 64' (2-1).

Ενα λεπτό μετά ο Ζέκα κέρδισε κόκκινη κάρτα από τον Πιάνιτς και η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στην Εθνική ομάδα, που βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 85' με κεφαλιά του Κολοβού έπειτα από σέντρα του Ζέκα.

Μάλιστα στο 89' ο Δώνης είχε καλή στιγμή για την ολική ανατροπή.

Να σημειωθεί ότι κατά την ανάκρουση του εθνικού μας ύμνου οι Βόσνιοι φίλαθλοι αποδοκίμαζαν.

Βοσνία: Σέχιτς, Μπίτσακτσιτς, Σούνιτς, Ζουκάνοβιτς, Κολάσινατς, Μπέσιτς, Πιάνιτς, Τσίμιροτ (90+3΄Κρούνιτς), Βίστσα, Τζέκο (90΄ Γκόγιακ), Ντούλιεβιτς (80΄ Μιλόσεβιτς).

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Μπακάκης (80΄ Κουλούρης), Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Κουρμπέλης (67΄ Κολοβός), Κούτρης, Ζέκα, Μπουχαλάκης (46΄ Μασούρας), Σάμαρης, Φορτούνης, Δώνης.