"Για μια πραγματικά ανυπόταχτη Κρήτη των αγώνων και αναγκών του λαού", ζητούν την ψήφο των πολιτών υποψήφιοι και ο επικεφαλής του συνδυασμού "Ανυπόταχτη Κρήτη" που "διεκδικούν" την Περιφέρεια Κρήτης 

Εξήντα υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι και ο επικεφαλής του συνδυασμού Γιώργος Πιαγκαλάκης, συνθέτουν το ψηφοφέλτιο της περιφερειακής κίνησης  “Ανυπόταχτη Κρήτη – Αντικαπιταλιστική Αριστερή Παρέμβαση”.

Το ψηφοδέλτιο, όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, επιδιώκει να είναι ένα μόνο δείγμα της πολιτικής κατεύθυνσης και της αποφασιστικής και μαζικής εμφάνισης της περιφερειακής κίνησης στις εκλογές του Μαΐου, με στόχο να εκπροσωπηθούν και να δυναμώσουν τα λαϊκά συμφέροντα της πληττόμενης πλειοψηφίας του νησιού, κόντρα στα σχέδια εκείνων που εκπροσωπούν τις πολιτικές των κυβερνήσεων, της ΕΕ και του κεφαλαίου. Είναι το μοναδικό ψηφοδέλτιο πραγματικής ρήξης και ανατροπής στο σήμερα. Το ψηφοδέλτιο των κοινωνικών και εργατικών αγώνων"

Δείτε τους υποψηφίους

Επικεφαλής

Πιαγκαλάκης Γιώργος, Πολιτικός Μηχανικός, Περιφερειακός Σύμβουλος Κρήτης, μέλος Κεντρικής Αντιπροσωπείας ΤΕΕ και Αντιπροσωπείας ΤΕΕ-ΤΔΚ, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Χανίων

Περιφερειακή Ενότητα Χανίων

1. Βαγιωνάκη Μερόπη, Δικηγόρος
2. Γαλανάκης Χρήστος, Μηχανολόγος Μηχανικός, Ελεύθερος Επαγγελματίας
3. Δασκαλάκης Μάρκος, Μηχανικός Πληροφορικής, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
4. Ευθυμίου Κώστας, Πολιτικός Μηχανικός, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου παραρτήματος Χανίων Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
5. Καράμπαλη Κυριακή, Φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Φοιτητών Αρχιτεκτονικής Πολυτεχνείου Κρήτης, μέλος ΕΑΑΚ
6. Κατσανεβάκη Ζαμπία, Διοικητική Υπάλληλος, μέλος Διοικούσας Επιτροπής της ΠΟΣΕΕΔΙΠ ΑΕΙ (Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Ειδικού και Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού ΑΕΙ)
7. Κριαρά Βάσω, Πολιτικός Μηχανικός
8. Λιόντος Βασίλης, Εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΕΛΜΕ Χανίων
9. Λυκιαρδόπουλος Βύρων, Γιατρός, Ψυχίατρος στο Γ. Νοσοκομείο Χανίων, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΓΕΣΥΧ, εκλεγμένος αντιπρόσωπος της ΟΕΝΓΕ
10. Μπιτσάκη Χαρά, Εργαζόμενη στο Εμπόριο, μέλος “ATTACK στην ανεργία και την επισφάλεια”
11. Νικολόπουλος Αποστόλης, Εκπαιδευτικός, μέλος ΕΛΜΕ Χανίων, μέλος Πανελλαδικού Συντονιστικού Οργάνου της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
12. Παπαδάκης Ζαχαρίας, Αγρότης, Μελισσοκόμος, μέλος Τοπικού Συμβουλίου Ιναχωρίου Χανίων
13. Πρεκατσάκης Γιώργος, Γεωπόνος, Βιοκαλλιεργητής
14. Ρομπολάκη Μαντώ, Γιατρός
15. Σαμούτης Θωμάς, φοιτητής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, πρόεδρος Ενιαίου Συλλόγου Φοιτητών Πολυτεχνείου Κρήτης
16. Χατζηδάκης Διονύσης, Πολιτικός Μηχανικός, υπ. Διδάκτωρ Πολυτεχνείου Κρήτης, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου

1. Αντωνίου Γιώργος, Φοιτητής, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Φοιτητών Φιλοσοφικής Πανεπιστημίου Κρήτης, μέλος ΕΑΑΚ
2. Κατσιαβός Ανέστης, Ειδικευόμενος Γιατρός, Καρδιολόγος, μέλος Σωματείου Βενιζέλειου Νοσοκομείου
3. Καυκαλάς Σήφης, Τοπογράφος-Μηχανικός
4. Κυριακόπουλος Μάνθος, Αναπληρωτής Δάσκαλος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου ΣΕΠΕ Ρεθύμνου
5. Μαλεφάκη Εύα, Φοιτήτρια Ιατρικής, μέλος ΕΑΑΚ
6. Ρούπα Δήμητρα, Εκπαιδευτικός, μέλος ΣΕΠΕ Ρεθύμνου
7. Σαββάκη Ευγενία, Πολιτικός Μηχανικός, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
8. Τσιφτσή Βασιλική, Αναπληρώτρια Δασκάλα, μέλος ΣΕΠΕ Ρεθύμνου

Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου

1. Αμαργιανιτάκης Μανόλης, Φοιτητής Μαθηματικού, μέλος ΕΑΑΚ
2. Αντωνίου Αντωνία, Μηχανικός
3. Βαλαής Γιάννης, Οδοντίατρος
4. Βλαχάκης Κώστας, Βιομηχανικός Εργάτης
5. Γκεγκάκης Δημήτριος, Αγρότης
6. Ζαμπουλάκης Νίκος, Δάσκαλος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου ΣΕΠΕ Ηρακλείου “Δ. Θεοτοκόπουλος”, μέλος Πανελλαδικού Συντονιστικού Οργάνου ΑΝΤΑΡΣΥΑ
7. Ζαχάρης Χαράλαμπος, Φιλόλογος, μέλος του Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών
8. Θεοφιλάτος Δημήτρης, Βιολόγος, υπ. Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Κρήτης, μέλος Σωματείου Ερευνητών Ερευνητριών και Εργαζομένων στην Έρευνα Ηρακλείου
9. Κατρινάκης Δημήτρης, Φοιτητής Ιατρικής, μέλος ΕΑΑΚ
10. Κοκώνης Διονύσιος, Κοινωνικός Λειτουργός
11. Κτιστάκη Έφη, Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης
12. Κτιστάκη Νίκη, Ιδιωτική Υπάλληλος
13. Κτιστάκης Μάνος, Φυσικός, υπ. Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Κρήτης, Πρόεδρος Σωματείου Ερευνητών Ερευνητριών και Εργαζομένων στην Έρευνα Ηρακλείου
14. Μακρυδάκης Μανόλης, Συνταξιούχος Αγρότης
15. Μαρουλάσοβ Λεωνίδας, Φοιτητής Βιολογικού, μέλος ΕΑΑΚ
16. Μαυροειδή Δήμητρα, Βιολόγος, μέλος Σωματείου Ερευνητών Ερευνητριών και Εργαζομένων στην Έρευνα Ηρακλείου
17. Μπούτσικου Μαρία, Νοσηλεύτρια (Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Βενιζέλειου Νοσοκομείου)
18. Οικονομάκη Μαρία, Φιλόλογος, μέλος ΕΛΜΕ Ηρακλείου
19. Παπουτσής Γιώργος, Οικοδόμος
20. Πασσά Μιχαέλα, Ηθοποιός
21. Πευκιανάκης Μανόλης, Εργάτης
22. Σηφάκη Παρασκευή, Φοιτήτρια Ιατρικής
23. Σοφουλάκη Κατερίνα, Χημικός Μηχανικός, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου παραρτήματος Ηρακλείου Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
24. Τρούλη Αντιγόνη, Φιλόλογος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου ΕΛΜΕ Ηρακλείου
25. Φιλιππίδη Μαρία, Φοιτήτρια, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Φοιτητών Αρχιτεκτονικής Πολυτεχνείου Κρήτης, μέλος ΕΑΑΚ
26. Φουκαράκης Μιχάλης, Τοπογράφος Μηχανικός, μέλος παραρτήματος Ηρακλείου Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
27. Χαιρέτη Ειρήνη, Αναπληρώτρια Δασκάλα, μέλος ΣΕΠΕ Ηρακλείου “Δ. Θεοτοκόπουλος”
28. Χαραλαμπάκη Αγγέλα, Ιδιωτική Υπάλληλος
29. Χαριτάκης Θωμάς, Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος παραρτήματος Ηρακλείου Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
30. Χαρίτος Γεώργιος, Αρχαιολόγος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Σωματείου Εκτάκτων Αρχαιολόγων

Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου

1. Κερούλης Μανόλης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
2. Λοΐζου Μικέλα, Εργαζόμενη στον Επισιτισμό, φοιτήτρια, μέλος ΕΑΑΚ
3. Τζίκα Έλενα, Εργαζόμενη στην Επισιτισμό, Φυσικός
4. Τσίτσος Άρης, Δάσκαλος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου ΣΕΠΕ Ιεράπετρας “Μ. Λιουδάκη”
5. Χανδρινού Άντα, Φοιτήτρια Μαθηματικού, μέλος ΕΑΑΚ
6. Χριστοδούλου Λεωνίδας, Φοιτητής Βιολογικού, μέλος ΕΑΑΚ