Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα 200μ. μικτή ο Απόστολος Παπαστάμος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, αποδεικνύοντας ότι είναι ο κορυφαίος αθλητής στην Ελλάδα σε αυτό το αγώνισμα.

Ο χρόνος για τον πρωταθλητή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ήταν 2:03.18.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ έχει ως εξής:

Νικητής στην κούρσα των 200μ. μικτή αναδείχθηκε ο Απόστολος Παπαστάμος. Ο πρωταθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων επιβεβαιώνοντας ότι είναι ο καλύτερος αθλητής στην Ελλάδα σε αυτό το αγώνισμα, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 2:03.18.

Στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας του πρωταθλήματος που διεξάγεται στα Ιλίσια, οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, κατακτώντας ακόμη την 4η θέση στη σκυτάλη 4×100μ. ελεύθερο, ενώ την ίδια επίδοση είχε η Ευαγγελία Δρουμπάκη στα 50μ. ύπτιο.

Στην 6η θέση βρέθηκε, τέλος, ο Στέφανος Χαλκιαδάκης στα 800μ. ελεύθερο.