Στο πρώτο “τεστ” προετοιμασίας τα Χανιά επικράτησαν με 1-0 του Αγροτικού Αστέρα στο γήπεδο της Κουτσούφλιανης στη Νάουσα.

Στο πρώτο ημίχρονο η χανιώτικη ομάδα απείλησε στο 22′ με τον Κουσκουνά (δοκάρι), ενώ στο δεύτερο είχε διαδοχικές χαμένες ευκαιρίες, οι περισσότερες εκ των οποίων με τον νεαρό Μπερντίο. Τελικά στο 79′ ο Παναγιωτούδης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τζιώρας.

3′ Σουτ του Κεχαγιά άουτ.
5′ Σουτ του Φούσκα αποκρούει ο Λαζαρίδης.
16′ Σέντρα Αρναρέλλη από τον Δημητριάδη περνάει η μπάλα για τον Κουσκουνά, το πλασέ του οποίου μπλόκαρε ο Καρακώστας.
22′ Ο Κουσκουνάς με πλασέ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
24′ Κόρνερ του Δημητριάδη απομακρύνουν οι αμυνόμενοι και το σουτ του Αρναρέλλη φεύγει δίπλα από την εστία.
38′ Ο Φαν Λόεν στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ.
50′ Ευκαιρία με τον Μπερντίο το σουτ του αποκρούει ο Καρακώστας.
51′ Σουτ του Τζιώρα άουτ.
58′ Ευκαιρία με τον Τόλι από αδράνεια στην άμυνα, το πλασέ του απέκρουσε ο Καρακώστας.
59′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Μπερντίο απέκρουσαν στη γραμμή και τις δύο φορές οι αμυνόμενοι.
62′ Γύρισμα του Τόλι σουτ του Μπερντίου άουτ.
63′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Βρεττού η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
72′ Σουτ του Σωτηράκου μπλόκαρε ο Καρακώστας.
79′ ΓΚΟΛ: Ο Τζιώρας με πέναλτι που κέρδισε ο Παναγιωτούδης σκοράρει για το 1-0.

Διαιτητής: Κελεσίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Χριστοδούλου – Μπογιατζόγλου (Ημαθίας)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης (30′ Λαμπίρης, 60′ Κουτζαβασίλης), Τόλι (80′ Καραγεώργης), Καραγεώργης (46′ Ανδρέου), Ζιαμπάρης (46′ Σελινιωτάκης), Κεχαγιάς (46′ Σωτηράκης), Παπαχρήστος (46′ Ουνγιαλίδης), Μουμίν (46′ Παναγιωτούδης), Καρτσαμπάς (46′ Τριανταφυλλάκος), Δημητριάδης (46′ Βρεττός), Αρναρέλλης (46′ Μπερντίος) , Κουσκουνάς (46′ Τζιώρας)

Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Τσουκαλίδης): Καρακώστας, Κολώνης, Φουτσιτζής, Ζουλούμης, Ουρδούδης, Χρήστου, Τουλής, Αποστολίδης, Φούσκας, Ράπτης, Φαν Λόεν.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τσεκερίδης, Παναγουλόπουλος, Μουλίσι, Ξένος, Παπαοικονόμου, Μερτζάνης, Ιωαννίδης, Παπακωνσταντίνου, Κατσιάκης, Μηνάς.