Σε ένα δυνατο τεστ προετοιμασίας Εργοτέλης και Χανιά αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2, στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν αδράνειες των Χανίων και πέτυχαν δύο πανομοιότυπα με τον Ροβίθη στο 4′ και το 19′. Στο 22′ ο Τζιώρας μείωσε με κεφαλιά από σέντρα του Ουνγιαλίδη και στο 88′ ο Λεοζίνιο στην πρώτη ανεπίσημη εμφάνισή του ισοφάρισε με ωραίο σουτ.

4′ ΓΚΟΛ: 1-0 για τον Εργοτέλη με τον Ροβίθη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να πλασάρει εύστοχα.
7′ Καλή ευκαιρία, σέντρα του Μουμίν κεφαλιά του Τζιώρα άουτ.
19′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Μπουτσάκη ο Ροβίθης ξανά στην πλάτη της άμυνας πλασάρει για το 2-0.
22′ ΓΚΟΛ: Ιδανική σέντρα του Ουνγιαλίδη ο Τζιώρας με κεφαλιά σκοράρει για το 2-1.
28′ Σουτ του Βουτσά έπειτα από αδράνεια στην περιοχή ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
39′ Σουτ του Αλεξάκη μέσα από την περιοχή ο Λαζαρίδης αποκρούει νέα προσπάθεια από Ροβίθη διώχνει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
42′ Στην πλάτη της άμυνας Κουατένγκ το σουτ του καταλήγει άουτ.
49′ Σουτ του Δημητριάδη άουτ.
59′ Κόρνερ του Μπουτσάκη ο Κουατένγκ μόνος μέσα στην περιοχή σουτάρει και ο Λαζαρίδης κάνει σπουδαία επέμβαση.
65′ Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Πάνου άουτ.
73′ Σουτ του Παπαχρήστου δύσκολη απόκρουση του Τζελέπη.
79′ Ατομική προσπάθεια του Μπαράτα και πάσα στον Μανουσάκη, το σουτ του καταλήγει άουτ.
88′ ΓΚΟΛ: Με ωραίο σουτ ο Λεοζίνιο ισοφαρίζει σε 2-2.

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Εργοτέλης (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος (60′ Τζελέπης), Βουτσάς (60′ Προβυδάκης), Οικονόμου, Μπάτζιος (60′ Πέϊος), Κοιλιάρας (60′ Μπότε), Κατσούρι (60′ Γροντής), Αλεξάκης (60′ Μπρους), Κουατένγκ (60′ Μπαράτα), Μπουτσάκης (60′ Μπουρσέλης), Ιατρούδης (46′ Σταθόπουλος, 60′ Μανουσάκης), Ροβίθης (60′ Εφορντ).

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (30′ Λαζαρίδης, 60′ Λαμπίρης), Καραγεώργης (11′ λ.τρ. Σελινιωτάκης, 60′ Κεχαγιάς), Ανδρέου, Σωτηράκος, Πάνος, Ουνγιαλίδης (60′ Παπαχρήστος), Μουμίν (46′ Παναγιωτούδης), Καρτσαμπάς (46′ Τριανταφυλλάκος), Βρεττός (73′ Λεοζίνιο), Τζιώρας (46′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς (41′ Δημητριάδης, 79′ Μπερντίος).