Στην κορυφή της Α' Κατηγορίας συνεχίζει να βρίσκεται ο Αρης Σούδας, που ξεπέρασε και το εκτός έδρας εμπόδιο του Ικάρου Μουρνιών με σκορ 3-0.

Την 3η νίκη της σε ισάριθμα δικά της παιχνίδια πανηγύρισε η Παλαιόχωρα, που με δύο γκολ του Λαλά έφτασε στην ανατροπή απέναντι στον Γρανίτη, επικρατώντας με 4-3 στην Αγία Μαρίνα. 

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Σπάθα, υποχρεώνοντας στην πρώτη ήττα τη Δόξα, με 1-0 στη Μοναχή Ελιά.

Στη Β' Κατηγορία η Ασπίδα πήρε τον πρώτο της βαθμό, υποχρεώνοντας στην πρώτη τους απώλεια τα Απτερα (1-1), ενώ την 3η σερί νίκη της πήρε η ΕΘΚ, νικώντας εκτός έδρας την ΑΠ Σούδας 3-1.

Αναλυτικά:

Α' Κατηγορία-4η αγωνιστική
Δόξα Παχιανών-Σπάθα 0-1
Γρανίτης-Παλαιόχωρα 3-4
Ικαρος Μουρνιών-Αρης Σούδας 0-3

Κυριακή 6 Οκτωβρίου
(11:00)

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ιδομενέας στους Αγ. Αποστόλους
Μινώταυρος-ΑΕ Κυδωνίας στις Μουρνιές

(16:00)
Απόλλων-Τιτάν στη Σούδα
Αστέρας Χαλέπας-Θύελλα στη Μ. Ελιά
Ηρακλής Νεροκούρου-Χάλης στα Νεροκούρου

Η βαθμολογία
1.Αρης Σούδας 12 
----------------------------------------------
2.Παλαιόχωρα* 9 
----------------------------------------------
-.Απόλλων 9 
4.Ηρακλής Νεροκούρου* 6 
-.Μινώταυρος* 6 
-.Χάλης* 6 
7.Δόξα Παχιανών 5 
8.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ* 4 
9.Ικαρος Μουρνιών 4 
10.Θύελλα* 4 
11.Ιδομενέας* 3 
-.Γρανίτης 3 
-.Σπάθα 3 
14.Τιτάν* 1 
----------------------------------------------
15.Αστέρας Χαλέπας* 0 
16.ΑΕ Κυδωνίας** 0 

Β' Κατηγορία - 4η αγωνιστική
Ασπίδα-Απτερα 1-1
ΑΠ Σούδας-ΕΘΚ 1-3

Κυριακή 6 Οκτωβρίου 
(11:00) 

Αμιλλα-Θησέας στην Αγ. Μαρίνα
Ιωνία 2000-Νέος Σαμψών στη Μ. Ελιά
Ποσειδών Τσικαλαριών-Πέργαμος στη Σούδα

(16:00) 
Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών-Κορωνίδα στο Κολυμπάρι
Υρτακίνα-Ηφαιστος στην Κάντανο
Καλτσέτο-Ροδωπού στους Αγ. Αποστόλους

Η βαθμολογία
1.ΕΘΚ 10 
-.Απτερα 10 
----------------------------------------------
3.Θησέας* 9 
4.Αμιλλα* 6 
-.Ποσειδών Τσικαλαριών* 6 
-.Ροδωπού* 6 
7.Πέργαμος* 4 
-.Νέος Σαμψών* 4 
-.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών* 4 
10.Ηφαιστος* 3 
-.Ιωνία 2000* 3 
12.Κορωνίδα* 2 
-.ΑΠ Σούδας 2 
14.Καλτσέτο* 1 
----------------------------------------------
-.Υρτακίνα* 1 
16.Ασπίδα 1