Την πρωτη νίκη της ιστορίας του σε επίπεδο Football League πανηγύρισε ο ΟΦ Ιεράπετρας στο “καμίνι” του “Βουζουνεράκειου” Σταδίου, με 2-1 απέναντι στη Νίκη Βόλου.

Με τον κόσμο του να έχει δημιουργήσει εκρηκτική ατμόσφαιρα ο εκπρόσωπος της Κρήτης στην κατηγορία βρήκε τις λύσεις για την πρώτη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο. Η αρχή έγινε στο 50′ με εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, για να διπλασιάσει τα γκολ στο 57′ ο Αποστολόπουλος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 74′ με τον Ροχάνο και τελικά μείωσαν στις καθυστερήσεις (90+1′) με τον Μασκουνιάν.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια των 15:00 η Βέροια με δύο γκολ της “χρυσής αλλαγής” της, του Γιάννη Πασά, νίκησε στη Φιλιππούπολη Λάρισας τον Ολυμπιακό Βόλου με 2-0, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε η Καλαμάτα του Ιάλυσου κάνοντας το 2/2.