Στην κορυφή της Α’ Κατηγορίας, κάνοντας το “5 στα 5”, βρίσκονται μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής Παλαιόχωρα και Απόλλων.
Ο ΑΟΠ επικράτησε 2-1 του Ηρακλή Νεροκούρου, ενώ η ομάδα του Αγίου Ιωάννη έφυγε με νίκη από την έδρα του Χάλη (3-1).
Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια Θύελλα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ και ΑΕ Κυδωνίας-Δόξα Παχιανών, ενω σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Ιδομενέας απέναντι στον Τιτάνα (3-2).
Στη Β’ Κατηγορία η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με την εκτός έδρας νίκη του Ποσειδώνα Τσικαλαριών απέναντι στα Ροδωπού (3-0).
Αναλυτικά:
Α’ Κατηγορία – 5η αγωνιστική
Αρης Σούδας-Γρανίτης 2-2
Ιδομενέας-Τιτάν 3-2
Θύελλα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 0-0
Χάλης-Απόλλων 1-3
ΑΕ Κυδωνίας-Δόξα Παχιανών 0-0
Παλαιόχωρα-Ηρακλής Νεροκούρου 2-1
Σπάθα-Αστέρας Χαλέπας 5-1
Μινώταυρος-Ικαρος Μουρνιών 1-3
Η βαθμολογία
1.Παλαιόχωρα 15
————————————————
-.Απόλλων 15
————————————————
3.Αρης Σούδας 13
4.Ηρακλής Νεροκούρου 9
-.Μινώταυρος 9
6.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 8
-.Θύελλα 7
8.Ικαρος Μουρνιών 7
9.Σπάθα 6
-.Δόξα Παχιανών 6
-.Ιδομενέας 6
-.Χάλης 6
13.Γρανίτης 4
14.Τιτάν 1
————————————————
15.ΑΕ Κυδωνίας 1
16.Αστέρας Χαλέπας 0
Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
(16:00)
Θύελλα-Ιδομενέας στο Καστέλι
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Σπάια στους Αγ. Αποστόλους
Απόλλων-Παλαιόχωρα στη Σούδα
Δόξα Παχιανών-Ικαρος Μουρνιών στη Μοναχή Ελιά
Γρανίτης-Μινώταυρος στην Αγ. Μαρίνα
Ηρακλής Νεροκούρου-Αρης Σούδας στα Νεροκούρου
Κυριακή 20 Οκτωβρίου
(11:00)
Αστέρας Χαλέπας-ΑΕ Κυδωνίας στη Μοναχή Ελιά
(16:00)
Τιτάν-Χάλης στο Νιο Χωριό
Β’ Κατηγορία – 5η αγωνιστική
Ροδωπού-Ποσειδών Τσικαλαριών 0-3
Νέος Σαμψών-Ασπίδα 0-1
Θησέας-Απτερα 3-3
Κορωνίδα-Αμιλλα 5-1
ΕΘΚ-Ποσειδών Κ.Ρ. 3-3
Πέργαμος-Ιωνία 2000 4-0
Ηφαιστος-ΑΠ Σούδας 2-2
Υρτακίνα-Καλτσέτο 1-2
Η βαθμολογία
1.Θησέας 13
2.ΕΘΚ 11
————————————————
-.Απτερα 11
4.Ποσειδών Τσικαλαριών 10
5.Πέργαμος 8
-.Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών 8
7.Ροδωπού 7
-.Νέος Σαμψών 7
9.Αμιλλα 6
10.Κορωνίδα 5
-.Καλτσέτο 5
12.Υρτακίνα 4
-.Ηφαιστος 4
-.Ασπίδα 4
————————————————
15.ΑΠ Σούδας 3
16.Ιωνία 2000 3
Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
(16:00)
Κορωνίδα-Θησέας στον Βάμο
Κυριακή 20 Οκτωβρίου
(11:00)
Αμιλλα-ΕΘΚ στην Αγ. Μαρίνα
Ποσειδών Κ.Ρ.-Ηφαιστος στο Κολυμπάρι
ΑΠ Σούδας-Καλτσέτο στη Σούδα
(16:00)
Απτερα-Νέος Σαμψών στη Σούδα
Ασπίδα-Πέργαμος στον Ναύσταθμο
Ιωνία 2000-Ροδωπού στη Μοναχή Ελιά
Ποσειδών Τσικαλαριών-Υρτακίνα στα Νεροκούρου