Τα Χανιά δεν έβγαλαν την εικόνα που θα έπρεπε για ένα τόσο δυνατό παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα και ηττήθηκαν με 1-0 στα Περιβόλια.

Παρά τη διάθεση που υπήρξε στο πρώτο ημίχρονο η χανιώτικη ομάδα δεν μπόρεσε να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Από την άλλη απειλήθηκε με γκολ στο 23′ από τον πρώην παίκτη της Λέο.

Στο δεύτερο ημίχρονο από μία αδράνεια ήρθε το 0-1 στο 59′ με τον προερχόμενο από τον πάγκο Καρτάλη. Στη συνέχεια αντίδραση δεν υπήρξε και μοναδική αξιόλογη φάση για τα Χανιά ήταν ένα σουτ του Δημητριάδη στο 75′, που απέκρουσε ο Χουτεσιώτης.

3′ Σουτ του Λέο άουτ.
23′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λέο να πλασάρει άουτ.
29′ Σουτ του Παναγιωτούδη ο Λιάσος έβαλε την κόντρα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
40′ Φάουλ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Κάσσου η μπάλα άουτ.
43′ Πάσα του Μπουκουβάλα σουτ του Νικολιά άουτ.
50′ Σουτ του Νικολιά άουτ.
59′ ΓΚΟΛ: Ο Καρτάλης απέσπασε την μπάλα από τον Κάσσο και με σουτ κάνει το 0-1.
73′ Μπαλιά του Παμλίδη σουτ του Κρίζμαν μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
75′ Σουτ του Δημητριάδη απέκρουσε ο Χουτεσιώτης.
82′ Σουτ του Ναζλίδη άουτ.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας) – Γουρνιάς (ΕΠΣ Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Λιάσος (65′), Χουτεσιώτης (90+3′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Πάνος (64′ Δημητριάδης), Σωτηράκος, Κάσσος, Ουνγιαλίδης (71′ Αρναρέλλης), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Λεοζίνιο (46′ Ναζλίδης), Βρεττός, Κουσκουνάς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Αποστολόπουλος, Παντελάκης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Λιάσος, Κάστρο, Νικολιάς (63′ Κρίζμαν), Νάουμετς (46′ Καρτάλης), Παμλίδης (78′ Σιόντης), Λέο.