Στη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα του υποχρέωσε τον Πλατανιά η Δόξα Δράμας, που "χαμογέλασε" με σκορ 3-1 στα Περιβόλια.

Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν με τον Νίλι στο 42', αλλά κομβικής σημασίας ήταν το γκολ που δέχθηκαν τρία λεπτά μετά με τον Ρόβα.

Στην αρχή του β' ημιχρόνου ο Πλατανιάς είχε σπουδαίες ευκαιρίες με Μποσέτι, Λουκίνα και Μιγκέλ για το 2-1, αλλά τελικά αυτή που το πέτυχε ήταν η Δόξα με τον Κρητικό στο 76'. Στην τελευταία φάση του αγώνα οι "μαυραετοί" έφτασαν και σε τρίτο γκολ με πέναλτι του Ιωαννίδη.

Οι φάσεις του αγώνα
22' Κόρνερ του Ποζατζίδη ο Καραγκούνης επωφελείται από τις κόντρες στην περιοχή αλλά το σουτ του φεύγει πάνω από την εστία του Μένκα.
26' Κόρνερ από τον Κρητικό κεφαλιά του Ρόβα άουτ.
32' Πάσα του Λουκίνα στον Νίλι το σουτ του οποίου διώχνει εντυπωσιακά ο Μένκα.
36' Πάσα του Κρητικού στον Πλέγα που με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
40' Λάθος στην άμυνα του Πλατανιά ο Ιωαννίδης πασάρει στον Ρόβα που προσπαθεί να στείλει την μπάλα προς την εστία αλλά σωτήρια για τον Πλατανιά τον κόβει ο Καραγκούνης.
42' ΓΚΟΛ: Σέντρα από τον Λουκίνα ο Νίλι με ωραία προσποίηση ελευθερώνεται και με σουτ σκοράρει (1-0).
45' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Κρητικού ο Πλέγας προσπαθεί να βρει την μπάλα και από τις κόντρες αυτή στρώνεται στον Ρόβα, που πλασάρει για το 1-1.
57' Από σέντρα του Ποζατζίδη ο Μποσέτι εξ επαφής δεν μπορεί να σκοράρει στέλνονας με κεφαλιά την μπάλα άουτ.
58' Νέα καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Λουκίνα από σέντρα του Νίλι να σέλνει με κεφαλιά την μπάλα εκτός εστίας.
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Από σέντρα του Λεϊρία ο Νίλι από κοντά με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία του Μένκα.
66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Ρόβας αποφεύγει τον Γκοτ και πλασάρει η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία και ο Κρητικός δεν προλαβαίνει να τη βρει για να η στείλει στην ανυπεράσπιστη εστία.
76' ΓΚΟΛ: Ατομική ενέργεια του Ιωαννίδη που πασάρει στον Χάμοντ, ο οποίος βγάζει έξυπνα την μπάλα πιο δεξιά στον Κρητικό, που από κοντά πλασάρει με δύναμη για το 1-2.
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, από κόρνερ του Λεϊρία ο Μιγκέλ από κοντά με κεφαλιά δεν μπορεί να σκοράρει, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία.
90+3' ΓΚΟΛ: Ο Ιωαννίδης κερδίζει πέναλτι από τον Καραγκούνη και ο ίδιος το εκτελεί για το 1-3.

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)
Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας) - Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)
Κίτρινες κάρτες: Καραγκούνης (30'), Ιωαννίδης (41'), Ποζατζίδης (50'), Αργυρόπουλος (65'), Λεωνιδόπουλος (73'),

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Νιαυραδάκης (79' λ.τρ. Πουρζιτίδης), Σαάντο, Ουές (60' Λεϊρία), Ποζατζίδης (71' Λεωνιδόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας.

Δόξα Δράμας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης (81' Παρασκευάς), Μαρκοπουλιώτης, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Οικονόμου (65' λ.τρ. Αργυρόπουλος), Πλέγας, Κρητικός, Χάμοντ, Ρόβας (84' Περέγιο), Ιωαννίδης.