Το κακό ξεκίνημα που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο στοίχησε στον Ναυτικό Όμιλο Χανίων και είχε σαν αποτέλεσμα την ήττα στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με 12-7 από τον Πανιώνιο.

Το συγκρότημα του Μάκη Βολτυράκη ήταν μέσα στην διεκδίκηση του παιχνιδιού μετά το πέρας των δύο πρώτων περιόδων και παρά την κόντρα διαιτησία.

Όμως στην τρίτη περίοδο ένα σερί 4-0 από τους γηπεδούχους… έγειρε την «πλάστιγγα» υπέρ τους, παρά την ισορροπία στο τέταρτο και τελευταίο οκτάλεπτο.

Έτσι ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES υπέστη την δεύτερη ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια και πλέον έχει μπροστά του το τρίτο δύσκολο ματς στη σειρά με τον Ολυμπιακό στα Χανιά.

Τα 8λεπτα: 1-0, 4-4, 4-0, 3-3

Πανιώνιος (Δημήτρης Σελετόπουλος): Μιμίδης 4, Παπαδόγκωνας 2, Μιτελούδης 1, Σταρένιος 1, Καπότσης 1, Λάππας 1, Δρακόπουλος 1, Κοτέριλ 1

Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): Αυγουστιανάκης 3, Ντούλος 2, Σάμπο 1, Δερμιτζάκης 1.