Τα Χανιά υπέστησαν οδυνηρή ήττα στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2).

Σε ένα παιχνίδι που δεν είχαν απειληθεί για 88′ τα Χανιά κατάφεραν να δεχτούν δύο γκολ στο τέλος.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Χανιά βρήκαν απέναντί τους τον Γκέκα, που αρνήθηκε με τις επεμβάσεις του το γκολ σε Κάσσο (28′), Μουμίν (36′) και Λεοζίνιο (45′), ενώ στο 22′ έχασε μεγάλη ευκαιρία και ο Κουσκουνάς. Τελικά σο 45+2′ έγινε το 1-0 όταν έπειτα από ενέργεια και σέντρα του Τζιώρα από διώξιμο αμυντικού η μπάλα στρώθηκε στον Κάσσο που πλάσαρε για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κυλούσε χωρίς φάσεις και τα Χανιά “άγγιξαν” το 2-0 στο 74′ με τον Τζιώρα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, έφταναν συχνά στην αντίπαλη περιοχή χωρίς να κάνουν κάποια φάση και τελικά “χτύπησαν” στο τέλος. Στο 86′ από σουτ του Ναζίμ στο δοκάρι ο Λίταινας από κοντά με πλασέ ισοφάρισε (1-1), για να “παγώσουν” για τα καλά τα Περιβόλια σο 90+2′ όταν σε αντεπίθεση ο πρώην “Χανιώτης” Τασιούλης πήρε την πάσα από τον Μπαστακό και με πλασέ έκανε το 1-2.

9′ Σουτ του Κάσσου μπλοκάρει ο Γκέκας.
22′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Μουμίν ο Τζιώρας πήρε την κεφαλιά και ο Κουσκουνάς από κοντά πλασάρει άουτ.
28′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Λεοζίνιο στην πλάτη της άμυνας ο Κάσσος πλασάρει αλλά ο Γκέκας απέκρουσε.
29′ Ατομική ενέργεια του Λεοζίνιο και σουτ που μπλοκάρει ο Γκέκας.
36′ Νέα ευκαιρία. Φάουλ του Λεοζίνιο κεφαλιά του Μουμίν αποκρούει ο Γκέκας.
45′ Σουτ του Λεοζίνιο αποκρούει ο Γκέκας.
45+2′ ΓΚΟΛ: Από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Τζιώρα και απομάκρυνση αμυντικού ο Κάσσος με δυνατό πλασέ σκοράρει (1-0).
74′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Ουνγιαλίδη κεφαλιά του Τζιώρα απέκρουσε ο Γκέκας.
78′ Συνεργασία Τζιώρα με Κουσκουνά πάσα του πρώτου στον Χύσι το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
79′ Σουτ του Ναζίμ ψηλά άουτ.
86′ ΓΚΟΛ: Από σουτ του Ναζίμ στο δοκάρι ο Λίταινας με πλασέ ισοφαρίζει (1-1).
90+2′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Μπαστακού ο Τασιούλης με πλασέ κάνει το 1-2

Διαιτητής: Βεργέτης Χρήστος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Βεργέτης Δημήτρης – Κύριος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Γκουστάβο (11′), Ανδρέου (28′), Μπαστακός (45+2′), Χατζής (51′), Σελινιωτάκης (75′), Λίταινας (85′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72′ Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Χύσι), Λεοζίνιο (82′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85′ Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας (90+3′ Μπρέμπος), Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41′ Καμπέρης), Μπαστακός.