Σε μια κατάμεστη από κόσμο αίθουσα στο Πνευματικό Κέντρο βραβεύτηκαν καταχειροκροτούμενοι αθλητές και αθλήτριες των Χανίων – Όλα τα ονόματα

Η εκδήλωση βράβευσης για αθλητές, αθλήτριες, προπονητές των συλλόγων των Χανίων για διακρίσεις σε παγκόσμιους, πανευρωπαϊκούς, μεσογειακούς και πανελλήνιους αγώνες σύμφωνα με τα αποτελέσματα που έχουν εκδοθεί από την Ομοσπονδία καθώς και τους Συλλόγους/ Σωματεία της Π.Ε. Χανίων για την αγωνιστική τους δραστηριότητα, την περίοδο 2019-2020. πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων.

Η εκδήλωση που αποτελεί θεσμό για τα Χανιά, συνδιοργανώθηκε από την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων και τον Δήμο Χανίων.

Η “Γιορτή Αθλητή 2019” είναι ένας φόρος τιμής από τους φορείς της Αυτοδιοίκησης προς την Αθλητική Οικογένεια των Χανίων που με τις διακρίσεις τους μας κάνουν περήφανους και κάθε χρόνο ανεβάζουν την πόλη των Χανίων στο βάθρο του νικητή.


Τα σωματεία – σύλλογοι εκατοντάδες αθλητές των οποίων βραβεύτηκαν καθώς και μεμονωμένοι αθλητές είναι:

Τμήμα Ειδικής Άθλησης Ναυτικού Ομίλου Χανίων (Special Olympics Hellas Κολύμβηση,  Special Olympics Hellas Κάνοε Καγιάκ)
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ «ΑΡΙΩΝ» ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΠΑΤΑΚΗΣ
ΕΥΑ ΧΑΖΙΖΙ
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΩΝ & ΠΑΡΑΠΛΗΓΙΚΩΝ «ΑΕΤΟΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»
ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ «ΤΑΛΩΣ – ΑΝΕΚ LINES»


ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΚΟΥΡΗΤΕΣ»
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΚΕΡΙΤΗΣ»
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ»
ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΚΡΗΤΗΣ
Αθλητικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Κυδωνίας Χανίων «ΑΝΕΜΟΣ»

Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών “Ζεύξιππος”
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ  «Ο ΚΥΔΩΝ»
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ «Ο ΒΑΡΔΑΣ»
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΙΑΠΕΤΟΣ» ΧΑΝΙΩΝ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΟΥ ΧΟΚ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

Δείτε όλα τα ονόματα των βραβευθέντων