Ενα σχεδόν ημίχρονο άντεξε την πίεση του Πλατανιά η Κέρκυρα, με το γκολ του Μιγκέλ στις καθυστερήσεις να κάνει πιο απλά τα πράγματα για τη συνέχεια, όπου το σκορ έκλεισε στο 4-0.

Οι “ερυθρόλευκοι” επέστρεψαν στις νίκες και “πάτησαν” ξανά στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 45+3′ από κόρνερ του Ποζατζίδη ο Μιγκέλ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για να γίνουν πιο εύκολα τα πράγματα στη συνέχεια. Στο 49′ από νέα “ασίστ” του Ποζατζίδη ο Λουκίνας με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.

Στο 60′ ο Βουτσελάς απέκρουσε το σουτ του Λουκίνα αλλά ο Μιγκέλ πλάσαρε στη συνέχεια για το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 90′ με ασύλληπτο σουτ από μακρινή απόσταση ο Κωστίκος.

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)
Βοηθοί: Δασκαλάκης-Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Βασιλούδης (10’), Λεϊρία (40’), Αμαραντίδης (41’), Ποζατζιπδης (63’), Παναγιωτίδης (66’),

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (83’ Νίλι), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ουές, Μποσέτι (70’ Σμυρλάκης), Πουρζιτίδης, Λεϊρία, Παπουτσογιαννόπουλος (84’ Κωστίκος), Μιγκέλ, Λουκίνας

Κέρκυρα (Ρομπέρτο Μπολάνο): Βουτσελάς, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Μαρκελιάν (64’ Ντο Νασιμέντο), Βασιλούδης (82’ Ντε Νικολό), Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Λεπενιώτης, Αμαραντίδης, Τσιμπούκας, Βουκελάτος (55’ Νικολούδης)