Μία τεράστια νίκη, που τους κρατάει στο… κόλπο της 6άδας, πανηγύρισαν στην Πάτρα τα Χανιά, με 1-0 επί της Παναχαϊκής.

Οι “μπλε” μείωσαν τη διαφορά στον πόντο από την 6η θέση που βρίσκεται η ομάδα της Πάτρας.

Το “χτύπημα” ήρθε στο 90′ με τον Ανδρέου με πλασέ να αξιοποιεί την πάσα του Κουσκουνά, έπειτα από φάουλ του Δημητριάδη για το 0-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

6′ Σουτ του Πολίμου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
11′ Καλή στιγμή για το 0-1. Σέντρα του Κάσσου σουτ στην κίνηση του Αρναρέλλη η μπάλα άουτ.
15′ Σέντρα του Κολ κεφαλιά του Σταμόπουλου μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
32′ Σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
35′ Από πλάγιο του Σταμόπουλου σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
47′ Ο Κουσκουνάς από πλάγια θέση δεν μπορεί να σκοράρει η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
51′ Σέντρα του Πολίμου σουτ του Σιατραβάνη κοντράρει στον Αρναρέλλη και καταλήγει κόρνερ.
56′ Σουτ του Λινάρδου στην πορεία της μπάλας ο Μωραΐτης το σουτ του οποίου κοντράρε στον Ανδρέου και κατέληξε κόρνερ.
58′ Ευκαιρία από εξαιρετική ενέργεια και γύρισμα του Βρεττού το σουτ του Λεοζίνιο απέκρουσε ο Σούλης.
74′ Φάουλ του Σιατραβάνη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
90′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Δημητριάδη κόντρα πάνω στον Κουσκουνά και ο Ανδρέου με πλασέ το 0-1.

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας) – Μανασής (Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Αθανασίου (Αρτας)
Κίτρινες κάρτες: Λεοζίνιο (38′), Μουμίν (40′), Λινάρδος (64′), Τριανταφυλλάκος (72′), Μουστακόπουλος (84′), Κάσσος (86′), Καρτσαμπάς (90+2′), Κουτζαβασίλης (90+5′), Δημητριάδης (90+6′)

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος (90+3′ Ρουγκάλας), Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Λινάρδος (83′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (67′ Μαυριάς), Μωραΐτης, Τσελεπίδης.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Βρεττός (90+1′ Παπαχρήστος), Λεοζίνιο (59′ Καρτσαμπάς), Αρναρέλλης (76′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς.