Μία τεράστια νίκη, που τους κρατάει στο... κόλπο της 6άδας, πανηγύρισαν στην Πάτρα τα Χανιά, με 1-0 επί της Παναχαϊκής.

Οι "μπλε" μείωσαν τη διαφορά στον πόντο από την 6η θέση που βρίσκεται η ομάδα της Πάτρας.

Το "χτύπημα" ήρθε στο 90' με τον Ανδρέου με πλασέ να αξιοποιεί την πάσα του Κουσκουνά, έπειτα από φάουλ του Δημητριάδη για το 0-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Οι φάσεις του αγώνα
6' Σουτ του Πολίμου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
11' Καλή στιγμή για το 0-1. Σέντρα του Κάσσου σουτ στην κίνηση του Αρναρέλλη η μπάλα άουτ.
15' Σέντρα του Κολ κεφαλιά του Σταμόπουλου μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
32' Σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
35' Από πλάγιο του Σταμόπουλου σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
47' Ο Κουσκουνάς από πλάγια θέση δεν μπορεί να σκοράρει η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
51' Σέντρα του Πολίμου σουτ του Σιατραβάνη κοντράρει στον Αρναρέλλη και καταλήγει κόρνερ.
56' Σουτ του Λινάρδου στην πορεία της μπάλας ο Μωραΐτης το σουτ του οποίου κοντράρε στον Ανδρέου και κατέληξε κόρνερ.
58' Ευκαιρία από εξαιρετική ενέργεια και γύρισμα του Βρεττού το σουτ του Λεοζίνιο απέκρουσε ο Σούλης.
74' Φάουλ του Σιατραβάνη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
90' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Δημητριάδη κόντρα πάνω στον Κουσκουνά και ο Ανδρέου με πλασέ το 0-1.

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας) - Μανασής (Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Αθανασίου (Αρτας)
Κίτρινες κάρτες: Λεοζίνιο (38'), Μουμίν (40'), Λινάρδος (64'), Τριανταφυλλάκος (72'), Μουστακόπουλος (84'), Κάσσος (86'), Καρτσαμπάς (90+2'), Κουτζαβασίλης (90+5'), Δημητριάδης (90+6')

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος (90+3' Ρουγκάλας), Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Λινάρδος (83' Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (67' Μαυριάς), Μωραΐτης, Τσελεπίδης.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Βρεττός (90+1' Παπαχρήστος), Λεοζίνιο (59' Καρτσαμπάς), Αρναρέλλης (76' Δημητριάδης), Κουσκουνάς.