Δείτε τι έγινε (και) την Κυριακή στις τρεις τοπικές κατηγορίες των Χανίων, όπου η μοναδική αλλαγή στις πρώτες θέσεις, είναι η άνοδος του Θησέα στη 2η, στη Β' Κατηγορία.

Αναλυτικά:

Α' Κατηγορία - 17η αγωνιστική
Ιδομενέας-Αστέρας Χαλέπας 5-1
Τιτάν-Γρανίτης 1-1
Θύελλα-Μινώταυρος 0-0
Παλαιόχωρα-ΑΕ Κυδωνίας 3-0
Χάλης-Ικαρος Μουρνιών 1-0
Απόλλων-Ηρακλής Νεροκούρου 2-1
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Δόξα Παχιανών 0-0
Σπάθα-Αρης Σούδας 0-2

Η βαθμολογία
1.Απόλλων 49
-------------------------------------------
2.Αρης Σούδας 44
-------------------------------------------
-.Παλαιόχωρα 44
4.Μινώταυρος 28
5.Σπάθα 27
6.Ικαρος 25
-.Ηρακλής Νεροκούρου 25
8.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 23
9.Γρανίτης 21
10.Δόξα Παχιανών 17
11.Τιτάν 16
-.Ιδομενέας 16
13.ΑΕ Κυδωνίας 15
-.Θύελλα 15
-------------------------------------------
15. Χάλης 14
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Η επόμενη αγωνιστική (18η - 18-19/1)
Απόλλων-Ιδομενέας
Αστέρας Χαλέπας-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ
Ηρακλής Νεροκούρου-Τιτάν
Δόξα Παχιανών-Θύελλα
Γρανίτης-Χάλης
Μινώταυρος-Σπάθα
Ικαρος Μουρνιών-Παλαιόχωρα
ΑΕ Κυδωνίας-Αρης Σούδας

Β' Κατηγορία - 17η αγωνιστική
Κορωνίδα-Υρτακίνα 1-2
Απτερα-Ποσειδών Τσικαλαριών 4-0
Ασπίδα-Ιωνία 2000 0-2
Θησέας-Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών 1-0
ΕΘΚ-Ροδωπού 1-2
Νέος Σαμψών-Καλτσέτο 2-3
Πέργαμος-Ηφαιστος 0-5
Αμιλλα-ΑΠ Σούδας 0-2

Η βαθμολογία
1.ΕΘΚ 42
2.Θησέας 34
-----------------------------------------------------
3.Κορωνίδα 33
4.Απτερα 26
5.Ηφαιστος 25
6.Ποσειδών Τσικαλαριών 24
-.Υρτακίνα 24
8.ΑΠ Σούδας 22
-.Πέργαμος 22
10.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 20
-.Ιωνία 2000 20
12.Νέος Σαμψών 19
-.Ροδωπού 19
14.Αμιλλα 16
-----------------------------------------------------
-.Καλτσέτο 16
16.Ασπίδα 16

Η επόμενη αγωνιστική (18η 18-19/01)
Ιωνία 2000-Απτερα
Καλτσέτο-Πέργαμος
ΑΠ Σούδας -Κορωνίδα
Ηφαιστος -Ροδωπού
Ασπίδα-Θησέας
Ποσειδών Τσ.-Νέος Σαμψών
Ποσειδών Καμ.-Ραπ.-Αμιλλα
Υρτακίνα-ΕΘΚ 

Γ' Κατηγορία - 11η αγωνιστική
Νέοι Μινωταύρου-Σφακιά 3-1
Γαλατάς-Αρης Βουκολιών 1-4
Ατρόμητος-Νέος Κισσαμικός 0-6
Τάλως-Κουμπές 1-3

Κυριακή 12 Ιανουαρίου
18.00 Ασπάλαθος-Δάφνη στα Νεροκούρου

Η βαθμολογία
1.Αρης Βουκολιών 25
2.Νέος Κισσαμικός 24
----------------------------------------------
3.Νέοι Μινώταυρου 21
4.Δάφνη* 20
5.Κουμπές 18
6.Ασπάλαθος* 15
7.Σφακιά 13
8.Ατρόμητος Μάλεμε 10
9.Γαλατάς 4
10.Τάλως 3

Η επόμενη αγωνιστική (12η - 18-19/01)
Ατρόμητος Μάλεμε-Γαλατάς
Σφακιά- Κουμπές
Αρης Βουκολιών-Ασπάλαθος
Νέος Κισσαμικός-Νέοι Μινώταυρου
Δάφνη-Τάλως