Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η κατάσταση στις τρεις τοπικές κατηγορίες των Χανίων. 

Αναλυτικά η "εικόνα" σε Α', Β' και Γ' Κατηγορία.

Αναλυτικά:

Α' Κατηγορία - 18η αγωνιστική
Αστέρας Χαλέπας-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 0-5
Ηρακλής Νεροκούρου-Τιτάν 4-0
Γρανίτης-Χάλης 1-1
Μινώταυρος-Σπάθα 1-1
Απόλλων-Ιδομενέας 3-0
Δόξα Παχιανών-Θύελλα 1-1
ΑΕ Κυδωνίας-Αρης Σούδας 0-2
Ικαρος Μουρνιών-Παλαιόχωρα 0-3

Η βαθμολογία
1.Απόλλων 52
--------------------------------------------------------
2.Αρης Σούδας 47
--------------------------------------------------------
-.Παλαιόχωρα 47
4.Μινώταυρος 29
5.Σπάθα 28
-.Ηρακλής Νεροκούρου 28
7.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 26
8.Ικαρος Μουρνιών 25
9.Γρανίτης 22
10.Δόξα Παχιανών 18
11.Ιδομενέας 16
-.Θύελλα 16
-.Τιτάν 16
14.ΑΕ Κυδωνίας 15
--------------------------------------------------------
-.Χάλης 15
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Η επόμενη αγωνιστική (19η)
Τετάρτη 22 Ιανουαρίου
15:00 Ιδομενέας-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Τιτάν-Απόλλων στο Νιο Χωριό
15:00 Θύελλα-Αστέρας Χαλέπας στο Καστέλι
15:00 Χάλης-Ηρακλής Νεροκούρου στο Βαρύπερο
15:00 Σπάθα-Δόξα Παχιανών στο Κολυμπάρι
15:00 Παλαιόχωρα-Γρανίτης στην Κάντανο
15:00 ΑΕ Κυδωνίας-Μινώταυρος στον Αλικιανό
15:00 Αρης Σούδας-Ικαρος Μουρνιών στη Σούδα

Β' Κατηγορία - 18η αγωνιστική
Ποσειδών Τσικαλαριών-Νέος Σαμψών 4-1
Υρτακίνα-ΕΘΚ 1-2
Ποσειδών Κ.Ρ.-Αμιλλα 3-2
Ιωνία 2000-Απτερα 1-1
ΑΠ Σούδας-Κορωνίδα 3-1
Ασπίδα-Θησέας 1-1
Καλτσέτο-Πέργαμος 2-0
Ηφαιστος-Ροδωπού 0-0

Η βαθμολογία
1.ΕΘΚ 45
2.Θησέας 35
------------------------------------------------------
3.Κορωνίδα 33
4.Ηφαιστος 27
-.Απτερα 27
-. Ποσειδών Τσικαλαριών 27
7.ΑΠ Σούδας 25
8.Υρτακίνα 24
9.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 23
10. Πέργαμος 22
11.Ιωνία 2000 21
12. Νέος Σαμψών 20
-.Ροδωπού 20
14.Καλτσέτο 19
------------------------------------------------------
15.Ασπίδα 17
16.Αμιλλα 16

Η επόμενη αγωνιστική (19η)

Σάββατο 1 Φεβρουαρίου
15:00 ΕΘΚ-ΑΠ Σούδας στα Καθιανά
15:00 Πέργαμος-Ποσειδών Τσικαλαριών στο Elpisniki
15:00 Ροδωπού-Καλτσέτο στο Κολυμπάρι

Κυριακή 2 Φεβρουαρίου
15:00 Θησέας-Αμιλλα στη Μοναχή Ελιά
15:00 Απτερα-Ασπίδα στη Σούδα
15:00 Κορωνίδα-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών στον Βάμο
15:00 Νέος Σαμψών-Ιωνία 2000 στο Νιο Χωριό
15:00 Ηφαιστος-Υρτακίνα στα Νεροκούρου

Γ' Κατηγορία - 12η αγωνιστική
Αρης Βουκολιών - Ασπάλαθος 0-1
Ατρόμητος-Γαλατάς 4-2
Δάφνη-Τάλως 3-0
Νέος Κισσαμικός-Νέοι Μινωταύρου 3-0
Σφακιά-Κουμπές 2-2 

Η βαθμολογία
1.Νέος Κισσαμικός 27
2.Δάφνη 26
----------------------------------------------
3.Αρης Βουκολιών 25
4.Νέοι Μινώταυρου 21
5.Κουμπές 19
6.Ασπάλαθος 18
7.Σφακιά 14
8.Ατρόμητος Μάλεμε 13
9.Γαλατάς 4
10.Τάλως 3

Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 
18:00 Κουμπές-Νέος Κισσαμικός στα Νεροκούρου

Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 
10:45 Τάλως-Αρης Βουκολιών στον Ταυρωνίτη
10:45 Νέοι Μινωταύρου-Ατρόμητος Μάλεμε στις Μουρνιές 
15:00 Γαλατάς-Ασπάλαθος στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Σφακιά-Δάφνη στο Φραγκοκάστελο