Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής γνώρισε το «Ηράκλειο» που στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής έχασε με 68-63 την Κυριακή το μεσημέρι στο Κλειστό της Αρναίας από το Στρατώνι.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό αλλά στις λεπτομέρειες οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν στο τέλος να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Δασκαλόπουλος που σημείωσε 17 πόντους , ενώ πρώτος σκόρερ για το «Ηράκλειο» ήταν ο Ξενάκης με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 36-35, 48-49, 68-63.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Πιπιλιάρης 5 (1), Πεγιάς 2, Τιλλ 4, Κουντουρατζόγλου 6 (1), Κοκολιός 12 (1), Βασιλειάδης 7, Κιηγμέτογλου 2, Νουκάρης 13 (2), Κοτζαγιάννης, Δασκαλόπουλος 17.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης – Μπιτζάνης): Αρναουτάκης Μ., Κωτούλας, Ξενάκης 15, Δαγαλάκης, Πετράκης 1, Καραλής 5, Παπαδόπουλος 19, Αγαπητός 4, Χαρίσης 13 (3), Χαλκιαδάκης 6.