Ο Πανακρωτηριακός “λύγισε” τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη στα πέναλτι και θα αντιμετωπίσει στον τελικό του Κυπέλλου τον Μινώταυρο.

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 40′ με σουτ του Παντελακάκη έπειτα από φάουλ του Κυτράκη, για να έρθει η ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 58′ ο Βασιλομιχελάκης πήρε την απόκρουση του Παγιαλάκη σε σουτ του Μπαδιεριτάκη και ισοφάρισε και στο 72′ ο Μπαδιεριτάκης με ωραία κίνηση από μπαλιά του Παπακαστρήσιου και σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-2. Οι γηπεδούχοι έστειλαν τον αγώνα στην παράταση με τον Α. Ψαράκη να εκτελεί φάουλ στο 90+2′, τον Γανωτή να παίρνει την κεφαλιά και τον Νταγκουνάκη με τον ίδιο τρόπο να σκοράρει.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και στα πέναλτι ο Πανακρωτηριακός επικράτησε με 4-2, με τους Ιμέρι, Παπακαστρήσιο, Λιονάκη και Κοζάκη να σκοράρουν. Για τον Απόλλωνα σκόραραν Α. Ψαράκης και Γανωτής. Ο Συροκάκης απέκρουσε το πέναλτι του Μ. Ψαράκη, ενώ ο Κυτράκης αστόχησε (άουτ).