Η Παλαιόχωρα υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα τον πρωτοπόρο Απόλλωνα (2-0) και έβαλε "φωτιά" στην Α' Κατηγορία Χανίων, μειώνοντας τη διαφορά στους 2 βαθμούς από την κορυφή. 

"Διπλό" ανόδου στον Εμπρόσνερο απέναντι στη Δάφνη (3-2) πανηγύρισε ο Νέος Κισσαμικός στη Γ' ΕΠΣΧ.

Αναλυτικά:

Α'  Κατηγορία - 21η αγωνιστική
Σπάθα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 3-0
Αρης Σούδας-Ηρακλής Νεροκούρου 1-2
Ικαρος Μουρνιών-Δόξα Παχιανών 1-1
Μινώταυρος-Γρανίτης 5-1
ΑΕ Κυδωνίας-Αστέρας Χαλέπας 4-0
Παλαιόχωρα-Απόλλων 2-0
Ιδομενέας-Θύελλα 2-2
Χάλης-Τιτάν 1-2

Η βαθμολογία
1.Απόλλων 58
-------------------------------------------
2.Παλαιόχωρα 56
-------------------------------------------
3.Αρης Σούδας 53
4.Σπάθα 37
5.Μινώταυρος 36
6.Ηρακλής Νεροκούρου 34
7.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 30
8.Ικαρος Μουρνιών 27
9.Γρανίτης 22
-.Δόξα Παχιανών 22
11.Θύελλα 21
12.Τιτάν 20
13.ΑΕ Κυδωνίας 18
-.Ιδομενέας 18
-------------------------------------------
15.Χάλης 15
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Η επόμενη αγωνιστική (22η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

15:00 Θύελλα-Σπάθα στο Καστέλι
15:00 Τιτάν-Παλαιόχωρα στο Ν. Χωριό
15:00 Απόλλων-Αρης Σούδας στη Σούδα
15:00 Αστέρας Χαλέπας-Ικαρος Μουρνιών στη Μ. Ελιά
15:00 Γρανίτης-Δόξα Παχιανών στην Αγ. Μαρίνα

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Χάλης-Ιδομενέας στο Βαρύπετρο
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-ΑΕ Κυδωνίας στους Αγ. Αποστόλους
Β' Κατηγορία - 20ή αγωνιστική
Ασπίδα-Νέος Σαμψών 2-2
ΑΠ Σούδας-Ηφαιστος 2-5
Αμιλλα-Κορωνίδα 1-1
Καλτσέτο-Υρτακίνα 0-3
Ποσειδών Κ.Ρ.-ΕΘΚ 0-1
Ποσειδών Τσικαλαριών-Ροδωπού 4-1
Απτερα-Θησέας 1-1
Ιωνία 2000-Πέργαμος 1-0

Η βαθμολογία
1.ΕΘΚ 51
2.Θησέας 39
--------------------------------------------------------
3.Κορωνίδα 37
4.Ποσειδών Τσικαλαριών 33
-. Ηφαιστος 33
6.Απτερα 31
7.Υρτακίνα 27
-.Ιωνία 2000 27
9.ΑΠ Σούδας 25
10.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 23
11.Πέργαμος 22
12.Ροδωπού 21
-.Νέος Σαμψών 21
-.Καλτσέτο 20
--------------------------------------------------------
15.Ασπίδα 18
16.Αμιλλα 17

Η επόμενη αγωνιστική (21η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

15:00 ΕΘΚ-Αμιλλα στα Καθιανά
15:00 Πέργαμος-Ασπίδα στο Elpisniki

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Ροδωπού-Ιωνία 2000 στο Κολυμπάρι
10:45 Καλτσέτο-ΑΠ Σούδας στη Μ. Ελιά
15:00 Θησέας-Κορωνίδα στη Μ. Ελιά
15:00 Νέος Σαμψών-Απτερα στο Ν. Χωριό
15:00 Ηφαιστος-Ποσειδών Κ.Ρ. στα Νεροκούρου
15:00 Υρτακίνα-Ποσειδών Τσικαλαριών στην Κάντανο

Γ' Κατηγορία - 14η αγωνιστική
Δάφνη-Νέος Κισσαμικός 2-3
Αρης Βουκολιών-Σφακιά 3-1
Ατρόμητος-Κουμπές 1-6
Νέοι Μινωταύρου-Γαλατάς 1-1
Ασπάλαθος-Τάλως 0-1

Η βαθμολογία
1.Νέος Κισσαμικός 33
2.Αρης Βουκολιών 31
--------------------------------------
3.Δάφνη 29
4.Νέοι Μινωταύρου 25
5.Κουμπές 22
6.Ασπάλαθος 19
7.Σφακιά14
8.Ατρόμητος Μάλεμε 13
9.Γαλατάς 6
10.Τάλως 6

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

18:00 Κουμπές-Νέοι Μινωταύρου στα Νεροκούρου

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Γαλατάς-Τάλως στους Αγ. Αποστόλους
15:00 Νέος Κισσαμικός-Αρης Βουκολιών στο Καστέλι
15:00 Δάφνη-Ατρόμητος στον Εμπρόσνερο
15:00 Σφακιά-Ασπάλαθος στο Φραγκοκάστελο