Με εξαιρετική εμφάνιση τα Χανιά έκαναν άλλο ένα βήμα για την είσοδό τους στα πλέι οφ επικρατώντας 5-1 του Καραϊσκάκη.

Οι φάσεις του αγώνα

3′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Κάσσου και κακή αντίδραση της άμυνας ο Πάνος σουτάρει και ο Μέλκα αποκρούει.
8′ Από πάσα του Τριανταφυλλάκου νέα χαμένη ευκαιρία με τον Κουσκουνά που σούταρε άουτ.
11′ ΓΚΟΛ: Από ενέργεια και σουτ του Κουσκουνά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα από προβολή του Κάσσου στη γραμμή (1-0).
18′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Τριανταφυλλάκου ο Κάσσος με ασύλληπτη κεφαλιά κάνει το 2-0.
33′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Παναγιωτούδη ο Μέλκα δεν μπορεί να διώξει και ο Κουσκουνάς με προβολή σκοράρει (3-0).
41′ Πρώτη φάση για τον Καραϊσκάκη από μπαλιά του Ψιάνου ο Κυβελίδης στην πλάτη της άμυνας σουτάρει άου 53′ ΓΚΟΛ: Ο Γρομητσάρης με πλασέ από κόρνερ του Τριανταφυλλάκου κάνει το 4-0! Αφιερώνει το γκολ στον Γιώργο Λαζαρίδη που είχε τις προηγούμενες ημέρες την απώλεια του αγαπημένου του πατέρα και τον ερχομό στον κόσμο του γιου του.
58′ Σέντρα του Πάνου κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου ο Καπίας “παίρνει την μπουκιά από το στόμα” του Κάσσου.
61′ Σουτ του Καψάλη κοντράρει στον Παναγιωτούδη και καταλήγει κόρνερ.
64′ Ευκαιρία από μπαλιά του Παναγιωτούδη ο Κουσκουνάς με σουτ στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
68′ Φάουλ του Ψιάνου άουτ.
74′ ΔΟΚΑΡΙ: Από πάσα του Δημητριάδη ο Κάσσος με σουτ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
75′ Πάνος και Γιάκος “κρύβουν” την μπάλα και από σέντρα του πρώτου ο Κάσσος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
81′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Παπανίκου κεφαλιά του Κυβελίδη και 4-1
82′ ΓΚΟΛ: Πέναλτι κερδίζει ο Γιάκος από τον Μέλος. Ο ίδιος το εκτελεί και κάνει το 5-1
84′ Πέναλτι σε βάρος του Πάνου στον Δεινόπαπα και κίτρινη κάρτα. Το στέλνει άουτ ο Κυβελίδης.

Διαιτητής: Πολυχρόνης (ΕΠΣ Πιερίας)
Βοηθοί: Βρούζος (ΕΠΣ Πιερίας) – Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Τσούτσης (10′), Μουμίν (12′), Πάνος (84′)
Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Τριανταφυλλάκος, Μουμίν (69′ Γιάκος), Παναγιωτούδης, Κάσσος, Σουντουρά (65′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς (78′ Τζιώρας).
Καραϊσκάκης (Γιώργος Πετράκης): Μέλκα, Χατζηδίμπας (60′ Αλμπάνης), Χατζηστραβός (83′ Δεινόπαπας), Καπίας, Ψιάνος, Μασούρας, Βλάχος, Παπανίκου, Καψάλης, Κυβελίδης, Τσούτσης (66′ Κούστα).