Μένοντας πίσω στο σκορ με σημαντική διαφορά από το πρώτο ημίχρονο, παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο ξεκίνημα, ο ΝΟ Χανίων ηττήθηκε με 17-11 από το Π. Φάληρο.

Οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν γρήγορα το εις βάρος τους σκορ και πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα 8-4. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα “χορταστικό” με 10 γκολ (5-5), χωρίς όμως να αλλάξει η κατάσταση. Με το τρίτο επιμέρους του 4-2 σε οκτάλεπτο το Παλαιό Φάληρο πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 17-11.

Το πρωί της Κυριακής (23/02, 11:30) ο ΝΟΧ δίνει το εξ αναβολής παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Τα 8λεπτα: 4-2, 4-2, 5-5, 4-2

Παλαιό Φάληρο (Τεό Λοράντος): Χαϊδόπουλος, Γωνιωτάκης 1, Γαρδίκας 3, Αλαφραγκής 3, Αθυμαρίτης, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Ρομπόπουλος 1, Κοπελιάδης 4, Τρούλος 3, Ντε Σόουζα 2, Γαβαλάς, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Μπανίσεβιτς, Σαρτζετάκης, Νάστραν, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 6, Μπαριωτάκης 1, Αποστολάκης, Φωκάς, Μαζοκοπάκης 1, Παπαδάκης