Εντός έδρας θα αγωνιστούν στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Super League 2 οι κρητικές ομάδες, Χανιά, Εργοτέλης και ο "νεοφώτιστος" ΟΦ Ιεράπετρας.

Τα Χανιά ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους εντός έδρας με τη Δόξα Δράμας, για να ακολουθήσουν τα εκτός έδρας ματς με Λεβαδειακό, Καραϊσκάκη, ο Εργοτέλης θα υποδεχθεί τον "νεοφώτιστο" Ιωνικό και ο ΟΦΙ τον Διαγόρα, σε ματς ανάμεσα στις ομάδες που πήραν το εισιτήριο της ανόδου μετά από την αποχώρηση Πανιωνίου και Πλατανιά, αντίστοιχα.

ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΞΑΝΘΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΥ, ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ

Η διαδικασία της κλήρωσης ξεκίνησε με την αναφορά στα αιτήματα τριών ομάδων τα οποία και έγιναν αποδεκτά από τη διοργανώτρια αρχή.

Η Ξάνθη λόγω του ότι ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τη σεζόν 2019-20 στις 29 Αυγούστου ζήτησε να μην αγωνιστεί την 1η και 2η αγωνιστική και να παίξει αυτά τα ματς εμβόλιμα.

Ο Ιωνικός λόγω εργασιών στο γήπεδο της Νεάπολης ζήτησε την 1η και 2η αγωνιστική να παίξει εκτός έδρας.

Η Δόξα Δράμας λόγω εργασιών στο γήπεδό της ζήτησε την 1η αγωνιστική να παίξει εκτός έδρας.

Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Το πρωτάθλημα θα έχει την ίδια μορφή με την περασμένη σεζόν, δηλαδή η κανονική περίοδος θα περιλαμβάνει 22 αγωνιστικές. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-6 θα παίξουν στα πλέι οφ (10 αγωνιστικές) και οι ομάδες από τις θέσεις 7-12 (10 αγωνιστικές) στα πλέι άουτ.

Η σέντρα έχει προγραμματιστεί για τις 24 Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα του α’ γύρου (στον β’ αντιστρέφονται οι έδρες) έχει ως εξής:

1η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός
ΟΦΙ-Διαγόρας
Χανιά-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική
ΟΦΙ-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Χανιά
Παναχαϊκή-ΟΦΙ
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης
Χανιά-Εργοτέλης
ΟΦΙ-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-ΟΦΙ
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
ΟΦΙ-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Ιωνικός-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός-ΟΦΙ

8η αγωνιστική
Ιωνικός-Καραϊσκάκης
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-ΟΦΙ

9η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΟΦΙ-Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-ΟΦΙ
Απόλλων Λάρισας-Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Διαγόρας-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
ΟΦΙ-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας