Τα Χανιά έχασαν μεγάλη ευκαιρία για ξεκίνημα με νίκη στη Λιβαδειά, μένοντας στο 1-1 με τον Λεβαδειακό.

Ο Μπραμπίγια άνοιξε το σκορ στο 27’ και κέρδισε πέναλτι στο 35’ στο οποίο όμως αστόχησε ο Διαμαντόπουλος.

Αντί για το 0-2 τελικά έγινε το 1-1 στο 77’ με τον Λιάγκα.

20′ Σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασίλη σε πλασέ του Συμελίδη και στη συνέχεια υπήρξε υπόδειξη οφσάιντ.
25′ Κόρνερ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Ανδρέου πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.
27′ ΓΚΟΛ: Από λάθος ο Μασένα γίνεται αποδέκτης της μπάλας πασάρει προς τον Μπραμπίγια, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Μπραμπίγια που πλασάρει ιδανικά για το 0-1.
31′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό από γύρισμα του Μυτίδη ο Νίλι πλασάρει άουτ. 34′ Ευκαιρία για τα Χανιά από σέντρα του Σωτηράκου ο Λιάγκας διώχνει σε κόρνερ προ του Διαμαντόπουλου.
35′ Πέναλτι κερδίζει ο Μπραμπίγια από τον Κονέ αστοχεί (άουτ) ο Διαμαντόπουλος.
42′ Σουτ του Βήχου μπλοκάρει σταθερά ο Κουτζαβασίλης.
45+2′ Σουτ του Μασένα κοντράρει στον Λιάγκα και καταλήγει κόρνερ.
50′ Σουτ του Μασένα άουτ. 75′ Σέντρα σουτ του Ενομό μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
76′ Φάουλ του Μεχία από πλάγια θέση ο Κουτζαβασίλης αποκρούει με τη βοήθεια του δοκαριού.
77′ Γκολ για τον Λεβαδειακό από κόρνερ του Μαρίνου ο Λιάγκας με κεφαλιά σκοράρει (1-1).
88′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Μασένα το σουτ του Βρεττού καταλήγει άουτ.

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κωνστάντιος – Πριόνας (Ευβοίας)
4ος διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Κάρλος (11′), Πολέτο (22′),Τριανταφυλλάκος (66′), Σωτηράκος (73′), Νίκας (82′)

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Μύγας (74′ Ενομό), Λιάγκας, Βήχος, Καραχάλιος, Μεχία, Κονέ (74′ Νίκας), Πολέτο, Συμελίδης (69′ Μαρίνος), Νίλι (60′ Τζιώρας), Μυτίδης.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πλέγας, Κάρλος (63′ Παναγιωτούδης), Μπραμπίγια (63′ Τριανταφυλλάκος), Βρεττός (90′ Καρτσαμπάς), Μασένα (90′ Καμαρά), Διαμαντόπουλος (79′ Γιάκος).